Temat: Poczta przychodzaca

Witam.

Nie bardzo moge przyswoic skladnie filtrow dla maili przychodzacych.

Chcialbym, stworzyc jeden filtr dla wielu adresow nadawcy. Znam domeny, z ktorych maile przychodza, ale nie znam konkretnego nadawcy. To znaczy wiem co jest po znaku @

A zatem probuje: Nadawca/Zawiera dowolny z/

^.*\@domena1\.pl
^.*\@domena2\.pl
^.*\@domena3\.com\.pl

i cos nie dziala...

Bardzo prosze o wskazowke.

2

Odp: Poczta przychodzaca

Zupełnie niepotrzebnie użyłeś w argumencie wyrażeń regularnych, ponieważ nie będą one działać z kwalifikatorem zawiera dowolny z. Wystarczy w takim filtrze użyć tylko listy domen poprzedzonych znakiem @, czyli:

Nadawca/Zawiera dowolny z/
@domena1.pl
@domena2.pl
@domena3.com.pl

Zerknij do podręcznika do rozdziału o warunkach filtrów.

3

Odp: Poczta przychodzaca

Hmm to było proste... Dzięki za pomoc smile
Chociaż nie wiem, czy takie proste. Dlaczego twórcy The Bat nie mogli zastosować powszechnie przyjętej składni, to znaczy np. znak "*" zastępuje dowolną ilość znaków, a "?" tylko jeden?
Byłoby dużo łatwiej tworzyć reguły.

A zmieniając nieco temat - czy jest możliwość odpalenia filtrów na mailach już pobranych przez The Bat i pogrupowanych w katalogach wg poprzednich, starych reguł?
Coś takiego świetnie funkcjonuje w Outlooku.

4

Odp: Poczta przychodzaca

Twórcy The Bat! użyli znacznie bardziej elastycznej składni wyrażeń regularnych, w których gwiazdka oznacza coś zupełnie innego niż "dowolny znak". Taka składnia jest powszechnie stosowana w wielu programach zarówno w systemie Unix i pochodnych, jak i Windows.

Jeśli chodzi o ponowne filtrowanie, to oczywiście - można je uruchomić ręcznie i to o wiele bardzie efektywnie niż filtry w Outlooku. Polecam jeszcze raz rozdział w podręczniku na temat filtrów.