1 (edytowany przez pavvello 2005-11-26 09:42:15)

Temat: jak ustawic kodowanie ISO 8859-2

Witam!
Przeczytałem juz kilka postów na ten temat na forum ale nie znalazlem odpowiedzi i rozwiazania mojego problemu.
Sprawa wyglada tak, iż wszedzie gdzie to tylko bylo mozliwe mam ustawione kodowanie śroskowoeuropejskie ISO, jezyk polski, w szablon wiadomości wygląda tak:

%CHARSET="ISO-8859-2"
Witaj %TOFName!


%Cursor

--
Pozdrowienia,
%FromName

Standard kodowania znaków w szablonie: Środkowoeuropejski ISO

Natomiast po wyslaniu wiadomosci jej nagłówek wyglada tak:

Date: Sat, 26 Nov 2005 06:23:15 +0100
From: "Pavel \"pavvello\"" <pavvello@o2.pl>
Reply-To: "Pavel \"pavvello\"" <pavvello@o2.pl>
X-Priority: 3 (Normal)
Message-ID: <11689340.2005112606@o2.pl>
To: xxxxx@onet.pl
Subject: 232
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset=us-ascii
Content-Transfer-Encoding: 7bit

Czemu: Content-Type: text/plain; charset=us-ascii a nie ISO 8859-2??
Jak ustawić: Content-Transfer-Encoding: 7bit na 8bit??

Juz wszystkiego probowalem i nie moge dojsc jak to ustawić. Wszystko co robie nie ma pozytywnego skutku.

Jest to moje konto MyGate do grup dyskusyjnych, jednoczesnie przy probie wyslania maila pojawia mi sie komunikat -> Serwer zgłasza brak gotowości w komunikacie: "" mysle ze moze to byc spowodowane złym formatem naglowka wiadomosci, poniewaz powinno byc kodowanie ISO 8859-2 oraz Content-Transfer-Encoding: 8bit a nie 7 przynajmniej wszystie wiadomosci jakie podejżałem mają takie ustawienia nagłówka.

Hmm a co ciekawe to te same ustawienia dla różnych kont email dają inne nagłówki wysyłanych maili. Co z tym zrobić? Nadmienie jeszcze ze posiadam TB w wersji 3.62.12

Pozdrawiam
Pawel

2

Odp: jak ustawic kodowanie ISO 8859-2

pavvello napisał/a:

Czemu: Content-Type: text/plain; charset=us-ascii a nie ISO 8859-2??
Jak ustawić: Content-Transfer-Encoding: 7bit na 8bit??

Juz wszystkiego probowalem i nie moge dojsc jak to ustawić. Wszystko co robie nie ma pozytywnego skutku.

Zacznij po prostu pisać z użyciem polskich liter i wtedy ustawienie ISO-8859-2 w szablonach odniesie skutek. Jest to normalne działanie programów pocztowych, że nie kodują znaków ASCII (o kodach mniejszych niż 127). Wystarcza wtedy wpis charset=us-ascii i 7 bitów.

Kodowanie nie ma nic wspólnego z dostępem do serwera NNTP poprzez MyGate. Lepiej zmień serwer (może nie masz prawa wysyłania, a tylko masz prawo odbioru?) lub sprawdź ustawienia komunikacji między MyGate i The Bat!.

3 (edytowany przez pavvello 2005-11-26 15:12:58)

Odp: jak ustawic kodowanie ISO 8859-2

Witam

Faktycznie jak pojawiły się polskie znaki kodowanie się zmieniło wink

Jezeli chodzi o ustawienia portów to mam tak jak jest to opisane na portalu thebat.pl (nie pamietam dokladnie w jakim dziale), port lokalny bramki -> 25, port NNTP -> 25, ustawienia w TB dla wysyłania poczty -> połączenie zwykłe, port: 25. Serwer news jest ogolno dostepny i nie wymaga uwierzytelniania (ponieważ jestem z wrocławia jest to serwer news.pwr.wroc.pl)

4

Odp: jak ustawic kodowanie ISO 8859-2

pavvello napisał/a:

Faktycznie jak pojawiły się polskie znaki kodowanie się zmieniło wink

A wystarczyło wcześniej zerknąć do FAQ: http://thebat.pl/faq/index.php?itemid=250

5

Odp: jak ustawic kodowanie ISO 8859-2

pavvello napisał/a:

Jezeli chodzi o ustawienia portów to mam tak jak jest to opisane na portalu thebat.pl (nie pamietam dokladnie w jakim dziale), port lokalny bramki -> 25, port NNTP -> 25, ustawienia w TB dla wysyłania poczty -> połączenie zwykłe, port: 25.

Przecież serwer NNTP działa na porcie 119 - popraw to i będzie dobrze. Nie ustawiłeś wszystkiego tak jak opisano w artykule http://thebat.pl/?itemid=278.
Możesz także zastosować dodatkowo uniwersalny filtr sortujący opisany w http://thebat.pl/?itemid=459&catid=24&catid=24 - wtedy nie będziesz musiał sam tworzyć folderów i filtrów dla grup dyskusyjnych.

6 (edytowany przez pavvello 2005-11-26 17:02:37)

Odp: jak ustawic kodowanie ISO 8859-2

Zygmunt napisał/a:

Przecież serwer NNTP działa na porcie 119 - popraw to i będzie dobrze. Nie ustawiłeś wszystkiego tak jak opisano w artykule http://thebat.pl/?itemid=278.
Możesz także zastosować dodatkowo uniwersalny filtr sortujący opisany w http://thebat.pl/?itemid=459&catid=24&catid=24 - wtedy nie będziesz musiał sam tworzyć folderów i filtrów dla grup dyskusyjnych.

W artykule jest napisane, cyt: "Skonfigurowanie bramki SMTP > NNTP jest o wiele prostsze. W menu Bramka > Utwórz nową wybieramy opcje SMTP > NNTP. Teraz wystarczy wpisać port lokalny (domyślnie 25), przez który wiadomości będą wysyłane oraz nazwę serwera news.
... Tworzymy zatem nowe konto POP3 o nazwie np. MyGate, w ustawieniach serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej wpisujemy localhost, dla wysyłki używamy portu 25, a dla odbierania 119."

Na porcie 119 jest "odbieranie" wiadomości z serwera news (POP3 > NNTP).
Serwer wysyłający SMTP > NNTP działa na porcie 25, nawet według tego opisu wink
Filtr juz mam i pieknie działa, tylko wysyłanie nie chce sad

7

Odp: jak ustawic kodowanie ISO 8859-2

pavvello napisał/a:

"... Tworzymy zatem nowe konto POP3 o nazwie np. MyGate, w ustawieniach serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej wpisujemy localhost, dla wysyłki używamy portu 25, a dla odbierania 119."

Na porcie 119 jest "odbieranie" wiadomości z serwera news (POP3 > NNTP).
Serwer wysyłający SMTP > NNTP działa na porcie 25, nawet według tego opisu wink
Filtr juz mam i pieknie działa, tylko wysyłanie nie chce sad

We wspomnianym artykule niezbyt szczęśliwie wybrano port MyGate->The Bat! (o numerze 119, czyli taki, którym posługuje się w obydwie strony serwer NNTP). Ja osobiście mam inne ustawienia portów lokalnych między MyGate a The Bat!: 1701 dla odbioru (czyli dla POP3>NNTP) i 1700 dla wysyłki (czyli dla SMTP>NNTP). Nie ma to jednak większego znaczenia, ważne aby ustawienia w The Bat! i Mygate nawzajem sobie odpowiadały.

Komunkacja MyGate z serwerem NNTP zawsze odbywa się na porcie 119 (dla wysyłki i odbioru). Tutaj raczej nie ma możliwości modyfikacji.

Być może masz wyłączoną bramkę wysyłkową (SMTP>NNTP) - sprawdź to dokładnie. Niekiedy zamiast nazwy domyślnej "localhost" serwera lokalnego tworzonego przez MyGate warto w The Bat! użyć jego adresu w zapisie liczbowym, czyli 127.0.0.1.