1 (edytowany przez wolf007 2012-10-19 14:58:23)

Temat: Brak polskich znaków The Bat 3.99

Witam, to mój pierwszy post, ale od razu z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Mianowicie, od kilku lat korzystam z Nietoperza 3.99 (był kiedyś w gazecie). Wcześniej instalowany na XP działał bez zarzutu. W tej chwili zainstalowałem go na Win7 64 i zaczęły się schody. Cała poczta i wszelkie ustawienia przekopiowałem i wszystko jest OK. Problem w tym, że przestał działać słownik polski i inne. Tzn. niby działają, ale w polskim podkreśla wyrazy prawidłowo napisane, a np. w angielskim podkreśli zły wyraz, ale nie daje żadnej podpowiedzi zmiany, w polskim jest podobnie. Co więcej, ogólnie w programie brakuje polskich znaków, ale tylko w niektórych miejscach. Zmieniłem kodowanie języka jako domyślne na Środkowoeuropejski (ISO), ale nic nie daje nawet przy zmianie na jakikolwiek inny. W konfiguracji konta nie mogę zmienić litery w swoim nazwisku bo nie zapisuje zmian i po ponownej próbie z ł robi mi się l. W szablonach nowej wiadomości mam kodowanie Srodkowoeuropejski, ale jak tworzę nową wiadomość to jest Środkowoeuropejski. Przeglądając konfigurację konta, czy programu, część liter wyświetla się prawidłowo, część już nie, nie wiem dlaczego. Zmieniałem już czcionki w ustawieniach Win ze standardowych Segoe UI na Trebuchet  lub inne, usuwając przy tym plik  FNTCACHE.DAT ale to niewiele pomaga (zmieniło tylko czcionki w kilku miejscach, czyli tak jak jest teraz), bo wcześniej wszystkie wyświetlały się nieprawidłowo. Reinstalowałem już Bata ale też nic nie pomogło. Brakuje mi już siły i pomysłów, bo nawet nie mogę zmienić swojego nazwiska, czy miejscowości w podpisie. Podczas tworzenia wiadomości mogę zmienić bez problemu i wiadomość wysyłana jest poprawnie. Przeszukałem już trochę stron, ale nie znalazłem rozwiązania, z góry dziękuję za wszelką pomoc. Oczywiście jeżeli będzie potrzeba to wrzucę screeny.
EDIT: Ustawienia regionalne dla języków nieobsługujących Unicode również zmieniałem i nic.
Pozdrawiam
Marcin

2 (edytowany przez e-nighthawk 2013-07-07 00:30:21)

Odp: Brak polskich znaków The Bat 3.99

Tu jest słownik ortograficzny z open office: http://sjp.pl/slownik/ort/sjp-myspell-pl.zip - jest to odnośnik ze strony: http://www.openoffice.org/pl/addons.index.html#slowniki

ściągamy i rozpakowany wrzucamy do katalogu    ...\The Bat!\Dictionaries.