1

Temat: Treść w polu Nadawca i cudzysłowy

Czołem !
Zastanawia mnie jedna drobna i w praktyce być może nieistotna rzecz.
Pole Nadawcy możemy zdefiniować w poniższy sposób:
Imię Nazwisko <adres@email>
Widzę jednak, że The Bat! podczas tworzenia nowej wiadomości nadaje temu polu charakter:
"Imię Nazwisko" <adres@email>
Różnica w cudzysłowach. Zrobiłem kilka prób i wygląda na to, że w praktyce nie ma to żadnego znaczenia. A jak to wygląda z teoretycznej strony ? Być może są przypadki i sytuacje, kiedy odgrywa to jakąś istotną rolę (?)

Pozdrawiam Was serdecznie.

2

Odp: Treść w polu Nadawca i cudzysłowy

The Bat! stara się być zgodny z RFC-2822 i na ogół to się udaje. Cudzysłowy najczęściej są dodawane wtedy gdy oprócz adresu e-mail w polu adresowym występują inne ciągi znaków, które powinny być traktowane jako komentarz. Sprawa jest dość skomplikowana i nie ma jednoznacznego rozwiązania, tym bardziej, że niektóre serwery dodają własne modyfikatory, poprzedzając cudzysłów tylnym ukośnikiem (\). Same cudzysłowy przeważnie nie są wyświetlane na podglądzie, widać je dopiero wtedy gdy wewnątrz ciągu znaków nie wchodzących w skład adresu e-mail pojawi się znak specjalny (np. przecinek). Ja najczęściej ręcznie poprawiam w wysyłanych odpowiedziach takie pola, ale w praktyce nie ma to większego znaczenia.