1 (edytowany przez rrr 2013-05-24 12:39:59)

Temat: zlecę konfigurację The Bat! do pracy wielostanowisk. z serwerem -Toruń

Witam wszystkich użytkowników : )

Podczytuję od kiedyśtam forum i w akcie desperacji postanowiłem się zarejestrować by dać sobie szansę na rozwiązanie dokuczliwego problemu..

Najkrócej - stan obecny i potrzeby :

* instalacja jest ale szwankuje
* 4 użytkowników w sieci lokalnej +1 na VPN
* serwer poczty na Linux (fizycznie maszyna u nas) - odbiera i wysyła pocztę przez standardowy wirtualny serwer poczty providera (home.pl)
* domyślnie użytkownik używa własnego podstawowego (i domyślnego) adresu ale ma pełny dostęp do kont pozostałych userów (poza pewnymi wyjątkami jak np. 1 z nich ma tylko dostęp do swojej poczty, 3 konta zastrzeżone tylko dla 2 userów)
* dużo folderów w których lądują wiadomości wg. nadawcy lub adresata (w 95% właśnie takie sortowanie i dotyczy wychodzacych i odebranych)
* potworne ilości maili z kilku lat (to dla programu nie stanowi problemu i pożądane by było zrzucać stare wiadomości do wydzielonej części archiwalnej, nwet luzem np. dla przyspieszenia operacji bieżących wyszukiwań)

Powyżej opisałem stan.
Problemy jakie występują to np.:
* znikające wiadomości wych. oraz przych. (w ramach naszej domeny lub z i na obce serwery)
* sporadyczne wadliwe działanie niektórych funkcji
* sporadyczne błędy sortowania
   (dziwacznie moim zdaniem zrobione, bo kryteria sortowania ustawione na instalacjach poszczególnych użytkowników oraz na instalacji w serwerze - na serwerze jest windowsowy panel administracyjny plus czysto linuxowy dostęp)
* ew. inne drobniejsze problemy, których nie pamiętam teraz
* dla uspokojenia: nie ma paniki, wszystko jakoś działa ale chwilami upierdliwie

Chciałbym zlecić "audyt" tej instalacji oraz prawidłową konfigurację, ewentualnie instalację i konfigurację od podstaw - do omówienia.
Chciałbym również zintegrować archiwalne wiadomości z Outlook Express i trochę z MS Outlook - po uprzedniej odpowiedniej konwersji.

Bardzo mnie ucieszy jeśli zainteresuje się mooim zapytaniem kompetentna osoba.
Wszelkie warunki do omówienia i uzgodnienia, w tym koszty ew. dojazdu czy noclegu.

Proszę o kontakt pod numerem 566926902 lub na prv przez forum.

2

Odp: zlecę konfigurację The Bat! do pracy wielostanowisk. z serwerem -Toruń

Naprawdę nie ma na tym forum nikogo, kto mógłby i chciał się tego podjąć?

Może chociaż kontakt do osoby lub firmy, do której mógłbym wysłać zapytanie...?

3

Odp: zlecę konfigurację The Bat! do pracy wielostanowisk. z serwerem -Toruń

Po pierwsze - czy poczta działa po IMAP'ie, bo z nim TB! średnio sobie radzi.
Po drugie - co to znaczy - sporadyczne wadliwe działanie niektórych funkcji - których?
Po trzecie - błędy sortowania - jakiego rodzaju, czy są używane filtry w TB!, czy sortowanie jest na poziomie serwera?

4 (edytowany przez rrr 2013-05-28 12:19:50)

Odp: zlecę konfigurację The Bat! do pracy wielostanowisk. z serwerem -Toruń

* IMAP - tak ale na ile doczytałem, wersja 5.2 była poprawiona pod tym względem.
* Sortowanie - reguły na poszczególnych instalacjach użytkowników oraz te same na serwerze.
* Sporadyczne wadliwe działanie niektórych funkcji - to jednak napisałem na wyrost i nie mam potwierdzenia od użytkowników. Przyjmijmy więc, że z tym jest OK ale będę się przyglądał jeszcze.

Z innych jeszcze rzeczy: np. nie udało mi się poradzić ze zdefiniowaniem by w FWD wiadomości znajdowało się się zawsze pole pokazujące adresata/ów kopii oryginalnej wiadomości.

5

Odp: zlecę konfigurację The Bat! do pracy wielostanowisk. z serwerem -Toruń

rrr napisał/a:

* IMAP - tak ale na ile doczytałem, wersja 5.2 była poprawiona pod tym względem.

W kwestii IMAP jest jeszcze do zrobienia wiele w TB!. Sam przesiadłem się z POP'a niecały rok temu i używam TB! po IMAP'ie na kilku kontach. Najwięcej problemów jest z Gmailem.

rrr napisał/a:

* Sortowanie - reguły na poszczególnych instalacjach użytkowników oraz te same na serwerze.

Po co sortować to 2 razy?

rrr napisał/a:

Z innych jeszcze rzeczy: np. nie udało mi się poradzić ze zdefiniowaniem by w FWD wiadomości znajdowało się się zawsze pole pokazujące adresata/ów kopii oryginalnej wiadomości.

To nie problem, kwestia zdefiniowania szablonów i odpowiedniego tagu.