1 (edytowany przez Brandy5 2005-11-30 16:12:39)

Temat: wygląd otrzymywanej poczty..

witajcie!
chciałem się zapytać czy można zmienić kolor w jakim wyświetlane są wiadomości przychodzące w mailu , informacje o nim (jest pogrubiony brąz a chcialbym zmienić na czarny lub niebieski ),i czemu niektóre linki w tekście są nieaktywne (nie sa jak inne w kol. nieb. podkreślone) . Bat 3.0.2 .
Pozdraiwam.

Odp: wygląd otrzymywanej poczty..

Ustawienia przeglądarki wiadomości w TB! ustawia się w opcjach konfiguracji - Opcje / Konfiguracja / dwie zakładki: MicroEd i HTML (należy skonfigurować obie, bo nawet jeśli korzystamy tylko z podglądu w formacie porstego tekstu, to wiadomości w UTF są wyświetlane przez 'Podgląd HTML').

Linki w tekście będącym cytatem są nieaktywne w podglądzie w "Formacie prostego tekstu". Jeśli Ci zależy, to wyłącz tę opcję w menu wygląd (są wówczas używane ustawienia "Edytora HTML/Windows" z opcji wspomnianej w pierwszym akapicie).

Jeśli Twój problem jest związany z czytaniem wiadomości w HTML, to nic nie zrobisz [poza filtrem eksportująco-importującym, ale to trochę bez sensu].

3

Odp: wygląd otrzymywanej poczty..

z tego co zauważyem to w HTML/Edytor Windows zaznaczone jest zwykły tekst i kolor czarny ale nie o to mi chodzi , tylko o to by ten natłuszczony był nie brązowy tylko czarny..
(np. '' JD>> You can always get the latest version of The
         JD>> Bat,  from its official home page
         RDC> What is the URL of the Bat..''
itp. tresci w mailu wyświetlane sa na brazowo pogrubionym tesktem  a chce  czarny,
natomiast w opcji czyzty tekst/MicroEd jest mowa o tle i domyslnie jest bezbarwny (białe okienko) .
Pozdrawiam.
smile

Odp: wygląd otrzymywanej poczty..

Brandy5 napisał/a:

z tego co zauważyem to w HTML/Edytor Windows zaznaczone jest zwykły tekst i kolor czarny ale nie o to mi chodzi , tylko o to by ten natłuszczony był nie brązowy tylko czarny..
(np. '' JD>> You can always get the latest version of The
         JD>> Bat,  from its official home page
         RDC> What is the URL of the Bat..''
itp. tresci w mailu wyświetlane sa na brazowo pogrubionym tesktem  a chce  czarny,

Nie zauważyłeś opcji konfiguracyjnych? Można klikać na poglądowe okienko w konfiguracji albo wybierać wybierakiem o nazwie "Element" i każdy z tych elementów sobie zdefiniować.

(Z podglądem w formacie wzbogaconego tekstu wiąże się także możliwość jeszcze większych modyfikacji wyświetlania tekstów, związana z plikiem txt2html.regexps, ale to raczej dla nieco bardziej zaawansowanych i świadomych użytkowników TB! Dość szeroko omówiłem te możliwości w wątku "txt2html.regexps i odjechane bajery" na thebat-l: http://prime.thebat.pl/pipermail/thebat … 02966.html)