Temat: problemy v. 7 - brak zapisu wysłanych a w perspektywie przeniesienie d

ooo, hurra! Już nie wierzyłem od paru lat, że to forum odżyje - a tu proszę, jednak coś się dzieje, choć odpowiedzi fachowców od The Bat!a nie za dużo. Może jednak mi się uda? Pojawiło mi się parę pytań, które są poważne w perspektywie nabycia kolejnej wersji, ale póki co - wierny ze mnie typ z natury - dobrnąłem już do wersji 7.2. Mam nadzieję, że ciekawa dyskusja się wywiąże, która pozwoli rozstrzygnąć, by jednak trzymać się The Bat!a a nie przesiadać np na Clawsa. Niemniej, najpierw jeden problem podstawowy i dziwna dla mnie. Niestety, nie pamiętam teraz wszystkich szczegółów, jak było w wersji na komputerze stacjonarnym ale czas goni, więc zadaję pytanie jeszcze na wyjeździe. Mianowicie, przed jednym z wyjazdów, który zapoczątkował wielotygodniową pracę na przenośnym komputerze stworzyłem kopię zapasową, w instalowanej na stacjonarnym wersji 32bitowej. Zainstalowałem zaś na przenośnym wersję 64-bitową, bo taki mam na tym przenośnym system. O ile pamiętam, włączyłem i tam i tu szyfrowanie "w locie". W każdym razie, odtworzenie tej kopii ze stacjonarnego na przenośnym pobiegło pomyślnie - albo miałem podstawy sądzić, że pomyślnie. Odtworzone zostały wszystkie konta, poczta, książki adr. Zacząłem używać. Niestety - zauważyłem (drugie niestety: dość późno, kilka ważnych dokumentów straciłem) - że poczta wysłana nie jest w ogóle rejestrowana na jednym z kont!!! No, dla mnie paskuda, zwłaszcza że dość późno to się stało. Czy ktoś mógłby mi tu pomóc z wyjaśnieniem?
Opisałem na wszelki wypadek dość szeroko sytuację, jakie wersje na którym komputerze itp jak instalowałem. Niemniej, nie jestem pewien, czy tu jest problem, raczej nawet: sądzę, że nie w tym. Raczej wiążę to z inną okolicznością, która mogłaby być w miarę logicznym wyjaśnieniem, ale bynajmniej nie usprawiedliwieniem błędu programu. Mianowicie - tak dzieje się z kontem, na którym mam również alias i w dodatku w programie utworzyłem folder zarówno na główny adres, jak i na aliasowy. Czy to może mieć wpływ??? Co więcej - mam i inne konta z aliasami - ale tam nie mam sytuacji takiej, jak na tym jednym koncie, gdzie wysyłam pocztę zarówno z adresem głównym, jak z aliasem jako adres nadawcy... No, właśnie. Tymczasem - poczta wychodząca jest zapisywana jedynie w tym koncie The Bat!a stworzonym dla aliasu!!! Dla adresu głównego - są jedynie ściągane wiadomości, i to wszystkie, bo tak sobie ustawiłem, ale nie są zapisywane wiadomości wychodzące z konta głównego!!!
Dalej - za kilka dni powrót i ze względów serwisowych szybko będę musiał wrócić na stacjonarny, przenosząc rówież z powrotem pocztę. Wiem, że już jest wyższa wersja. W dodatku - na stacjonarnym muszę zainstalować wersję 32 bitową. Co jednak zrobić z tą pocztą, jaką mam dotąd. Eksportować łącznie z tym kontem i importować na stacjonarny. Wg kopii różnicowej? Czy aby nie przeniesie się błąd? Czy jakieś inne rozwiązanie. Czy teraz upgrade'ować, czy dopiero na stacjonarnym? Będę wdzięczny za jakieś częściowe choćby podpowiedzi dla zrozumienia problemu i rozwiązania. Pozdrawiam.