1

Temat: Przeadresowanie przestało działać

Używam Bata od wielu lat, i przeadresowanie zawsze działało poprawnie. Dorobiłem się całego zestawu filtrów przeadresowujących pocztę z głównego konta firmowego na konta tematyczne i pracownicze. A tymczasem wszystko przestało działać. Maile zostają w skrzynce  "do wysłania", a próba wysłania daje komunikat "nie można znaleźć certyfikatu, by podpisać wiadomość od xxxxxxx.com.pl"  a w zapisach dziennika jest   USER  - Podpisane: Nieudany, od xxxx@xxxxxx.com.pl do faktury@yyyyyyy.pl, rozmiar: 2668, data: , temat: "faktura"
albo w wypadku innych adresów w logach dziennika pojawia się SEND  - Wiadomość nie została wysłana Odpowiedź serwera - Incorrect sender header (Check your FROM) #1
Od lat te same przeadresowania działały bezproblemowo. Niedawno zmieniłem wersję bata na 8.8.9, ale na niższej wersji ( 8.6) też pojawił się ten sam problem chociaż przez dłuższy czas go nie było.
Co może być przyczyną ?  jakieś ustawienia w bacie, czy  może ktoś na serwerze poczty coś przestawił ?

2

Odp: Przeadresowanie przestało działać

Od dawna nie korzystałem z przeadresowania wiadomości i po Twojej informacji postanowiłem to sprawdzić w wersji 9.0.16, bo na takiej pracuję. Niestety, nie udało się przeadresować żadnej wiadomości, ale komunikaty mam nieco inne.

Taki komunikat pojawił się przy próbie przeadresowania jakiegoś newslettera:

SEND  - Wiadomość nie została wysłana Odpowiedź serwera - 5.7.1 Forged sender address: <adres_oryginalnego_nadawcy@xxxxx.com>

Przy próbie przeadresowania podpisanej wiadomości najpierw pojawiło się żądanie hasła do podpisania (używam GNU PG), zignorowałem je (bo zna je tylko oryginalny nadawca) i w logach pojawił się komunikat:

SEND  - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: 5.1.8 Sender address rejected

Nie wiem co o tym myśleć, chyba mój serwer home.pl włączył dodatkową ochronę przed spamem.

Inna próba z innym serwerem (UPC) daje pomyślny wynik:

SEND  - Połączenie zakończone - wysłano listów: 1

3

Odp: Przeadresowanie przestało działać

Czy możecie wskazać, która wersja nie ma jeszcze problemów z przeadresowaniem? Cały czas siedzę na 8.8.9 i tu już przeadresować wiadomości się nie da.

4

Odp: Przeadresowanie przestało działać

Chyba problem leży nie w programie The Bat! lecz w oprogramowaniu serwerów pocztowych, których administratorzy usiłują chronić się przed spamem. Świadczy o tym różne traktowanie przeadresowanych wiadomości przez różne serwery. The Bat! przy przeadresowaniu zawsze dodaje prawidłowy nagłówek Resent-from:, ale jak widać niektóre serwery nie dopuszczają przeadresowania.

5

Odp: Przeadresowanie przestało działać

Możliwe, że masz rację, bo na niektóre adresy czasem się jednak udaje.