1

Temat: Protonmail i the bat

Dzień dobry smile
Czy ktoś z was posiada konto na protonmail i chętnie pomógł by mi ustawić IMAP na the bat?
Chodzi głównie o serwery IMAP i SMTP, port, jakie zabezpieczenia itp.
Dziękuję smile

link smile
https://protonmail.com

2

Odp: Protonmail i the bat

Po przejrzeniu strony Protonmail znalazłem tam informację, że do obsługi innych klientów poczty niż własna aplikacja / WWW potrzebny jest program ProtonMail Bridge zainstalowany na komputerze użytkownika (https://protonmail.com/support/knowledg … op3-setup/). Program ten może współpracować z Outlookiem, Thunderbirdem i Appole Mail, a jest to dostępne tylko w płatnych wersjach ProtonMail. Nic nie jest powiedziane na temat współpracy z innymi klientami poczty, takimi jak np. The Bat!.

Jeżeli zatem masz płatne konto ProtonMail i chcesz je obsługiwać z poziomu The Bat! to musisz najpierw zainstalować aplikację ProtonMail Bridge. Jest to po prostu serwer pośredniczący między Twoim klientem poczty a serwerami ProtonMail. Opisano konfigurację Thunderbirda do współpracy z ProtonMail Bridge i są tam podane następujące parametry:

Pobieranie poczty: protokół IMAP, serwer 127.0.0.1, port 1143, zabezpieczenie STARTTLS
Odbiór poczty: protokół SMTP, serwer 127.0.0.1, port 1025, zabezpieczenie STARTTLS

Oczywiście jako login podajesz swój adres e-mail no i hasło ustawione w konfiguracji konta na ProtonMail. Spróbuj wpisać te dane do The Bat! po zainstalowaniu ProtonMail Bridge, może zadziała.

3

Odp: Protonmail i the bat

Dziękuję Zygmunt smile