1

Temat: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Mam kilka kont mailowych i postanowiłem to trochę posprzątać rezygnując z kilka kont.
Konto na O2 działa losowo więc planuję przenieść wszystkie wiadomości (4000 maili) z niego na konto gmail. Niestety funkcja  utwórz kopie w koncie gmail nie działa - nie przenosi mi wiadomości. To samo funkcja przenieś do... też tak średnio.
Czy można jakoś zrobić archiwum wszystkich wiadomości z jednego konta i otworzyć to archiwum w drugim koncie?

Ewentualnie jak przenieść - może jakiś inny pomysł?

2

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Nie podajesz konkretów: konto GMail i konto O2 to IMAP czy POP3? Co to znaczy że "funkcja przenieś do... też tak średnio" - czyli co się dzieje? Czy ręcznie nie udaje się przeciągnąć wiadomości z konta O2 na konto GMail?

Proponuję utworzyć na koncie O2 filtr, który będzie kopiował wiadomości do utworzonego na kocie Gmail folderu o nazwie IMPORT, zachowując całą strukturę folderów z konta O2. Filtr skopiuj do grupy filtrów poczty przeczytanej, zaznacz wiadomości, które mają być skopiowane i uruchom filtrowanie zaznaczonych z menu "Folder". Pamiętaj o wpisaniu w filtrze poprawnej nazwy konta GMail!

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [F36F1568.01D972A8.5BB549ED.081D6BA8]
Name: Archiwizacja
Filter: {\0D\0A\20`21\0D\0A}
Tag: Arch
CopyMessage AutoFolder folder \5C\5C<Nazwa_konta_GMail>\5CIMPORT\5C%FolderFullName
IsContinue
IsActive
Ignore
endFilter

3

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Zaktualizowałem program do najnowszej wersji 10 dlatego nie odpisywałem.
Konto O2 przynajmniej u mnie działa bardzo wybiórczo w TB. Ustawione jest na IMAP, przeniosło większość wiadomości ale nie wszystkie.
Aktualnie ustawiłem filtr na koncie - filtracja wiadomości - jeżeli nadawca to ... przenieś wszystkie wiadomości do odebrane na koncie gmail ustawionym też na IMAP.
Ale tutaj znowu część wiadomości przeszła, a część nie smile

4

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

I jeszcze jedno żeby nie zakładać nowego wątku.
Lista wiadomości - kiedyś zrobiłem sobie podział na dzisiaj, tydzień, miesiąc, ale coś kliknąłem i mam tylko zakładkę wszystkie.
Co mam zrobić, żebypokazały się zakładki w drzewie folderów, a co żeby pokazały się w zakładki w liście wiadomości?

5

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

I już chyba ostatnie pytanie smile
Czy można pod wbudowany kalendarz w TB podpiąć kalendarz z gmaila?
Założyłem konto w TB z moim kalendarzem, ale nie widzę w nim wpisów. Czy to trzeba jakoś jeszcze skonfigurować?

6

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Mirao napisał/a:

Aktualnie ustawiłem filtr na koncie - filtracja wiadomości - jeżeli nadawca to ... przenieś wszystkie wiadomości do odebrane na koncie gmail ustawionym też na IMAP.
Ale tutaj znowu część wiadomości przeszła, a część nie smile

Próbujesz przenosić wiadomości z / do folderów IMAP i to może być przyczyną problemów. Ustaw filtr, który zaproponowałem - raczej nie powinno być kłopotów.

7

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Mirao napisał/a:

I jeszcze jedno żeby nie zakładać nowego wątku.
Lista wiadomości - kiedyś zrobiłem sobie podział na dzisiaj, tydzień, miesiąc, ale coś kliknąłem i mam tylko zakładkę wszystkie.
Co mam zrobić, żebypokazały się zakładki w drzewie folderów, a co żeby pokazały się w zakładki w liście wiadomości?

Zakładki w drzewie folderów / na liście wiadomości włączasz i konfigurujesz z menu Środowisko.

P.S.
Nowy wątek jest po to, aby inni użytkownicy także czegoś się dowiedzieli. W przyszłości stosuj się do zaleceń tego forum.

8

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Mirao napisał/a:

Czy można pod wbudowany kalendarz w TB podpiąć kalendarz z gmaila?

Nie można, Kalendarz The Bat! w obecnym wydaniu to raczej ozdoba niż przydatna funkcja.

P.S. Uwaga o nowym wątku jak wyżej.

9

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Zygmunt, a gdzie mam wpisać ten kod filtra?

Zygmunt napisał/a:

Nie podajesz konkretów: konto GMail i konto O2 to IMAP czy POP3? Co to znaczy że "funkcja przenieś do... też tak średnio" - czyli co się dzieje? Czy ręcznie nie udaje się przeciągnąć wiadomości z konta O2 na konto GMail?

Proponuję utworzyć na koncie O2 filtr, który będzie kopiował wiadomości do utworzonego na kocie Gmail folderu o nazwie IMPORT, zachowując całą strukturę folderów z konta O2. Filtr skopiuj do grupy filtrów poczty przeczytanej, zaznacz wiadomości, które mają być skopiowane i uruchom filtrowanie zaznaczonych z menu "Folder". Pamiętaj o wpisaniu w filtrze poprawnej nazwy konta GMail!

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [F36F1568.01D972A8.5BB549ED.081D6BA8]
Name: Archiwizacja
Filter: {\0D\0A\20`21\0D\0A}
Tag: Arch
CopyMessage AutoFolder folder \5C\5C<Nazwa_konta_GMail>\5CIMPORT\5C%FolderFullName
IsContinue
IsActive
Ignore
endFilter

10

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Zaznacz podany kod i skopiuj go do schowka (Ctrl+C). Otwórz konfigurację filtrów na koncie O2, zaznacz sekcję "Wiadomości przeczytane" i wklej tam zawartość schowka (Ctrl+V). Zmodyfikuj operację skopiowanego filtru, wpisując tam nazwę swojego konta Gmail, której używa The Bat!.

Sposób korzystania z tego filtru już opisałem wcześniej.