1

Temat: Filtrowanie po tagach (IMAP)

Witam!

Mam pytanie o filtrowanie po tagach - lubię ideę Zero Inbox więc staram się większość maili wrzucać do Archwium. Więc pomyślałem że parę reguł i starsze niż 1 dzień. I jest ok na początek. Ale jak dodał bym Tag np "Done" czy "Spam" to filtr mi tego nie łapie. W instrukcji widzę że Tagi to tylko POP - dziwne by to było bo wtedy w sumie po co tagi w aplikacji?
Wybrałem Header fields i wpisałem "Tags" i potem warunki - ale to nie łapie. Może trzeba w cudzysłowach wartości albo jakieś inne warunki musiały być spełnione?

2

Odp: Filtrowanie po tagach (IMAP)

Obawiam się, że filtrowanie według etykiet nie będzie możliwe dla konta IMAP. Nie ma wówczas takiej opcji wyboru w kryterium filtru - tak zdecydowali autorzy programu. Dosyć dawno temu wyjaśniali różnice w filtracji dla kont POP i IMAP, ale nie pamiętam czym było to uzasadniane.

3

Odp: Filtrowanie po tagach (IMAP)

Rozumiem. A może masz pomysł jak to obejść. Tzn można z tym żyć. Ale znacznie by ułatwiło gdybym miał reguły w Common gdzie ustawiał bym taga np Archive a a filtrach na kontach dla takiego taga przenosił każdego maila do folderu Archive.
Próbowałem uzyć w headerze X-Message-Tags ale nie działa.
Bo tak muszę na 4 kontach ustawić te same reguły (które co pewien czas będę musiał cyzelować) i łatwo coś przeoczyć/popsuć. Chyba że użyłbym innego pola w mailu ale niemniej trochę dziwne że jest takie ograniczenie bo tagi to super sprawa nie ważne czy maile czy pliki muzyczne smile

4

Odp: Filtrowanie po tagach (IMAP)

Po prostu nie da się tego obejść, filtry wspólne nie działają dla kont IMAP. Pewnym ułatwieniem w przypadku konieczności ustawienia powtarzalnych reguł na wielu kontach jest możliwość ich kopiowania i wklejania (Ctrl-C i Ctrl-V), ale nadal to nie rozwiązuje problemu z filtrami wspólnymi.

Podejrzewam, że ze względu na różne oprogramowanie serwerów IMAP nie jest ujednolicone przekazywanie atrybutów wiadomości przy połączeniach klient-serwer. Różne programy klienckie mogą używać lokalnie różnych atrybutów i tak jest w przypadku The Bat!. Uniwersalne przeniesienie tego na serwer chyba nie jest możliwe, bowiem wymagałoby zmian w samym oprogramowani serwera. Nie wszystkie lokalnie ustawiane atrybuty są widoczne na serwerze, dotyczy to tylko tych najbardziej oczywistych (np. wiadomość przeczytana lub usunięta).