11

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Dokładnie sprawdziłem działanie filtrów i okazuje się, że nie działa operacja "Utwórz sformatowaną wiadomość". Wiadomość nie jest tworzona, a przy wywołaniu filtra za pomocą skrótu klawiszowego The Bat! "wylatuje w powietrze". Zgłosiłem ten błąd jako krytyczny (https://bt.ritlabs.com/view.php?id=2300), zobaczymy czy coś to da.

12

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Z reguły jak długo czeka się na odpowiedź od Devleperów i jak długo na wdrożenie poprawki do nowej wersii ?

13

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Na to pytanie trudno odpowiedzieć, szczególnie teraz widać totalną zapaść. Autorzy zajęli się dodawaniem nikomu niepotrzebnych wodotrysków, a niektóre zgłoszone błędy czekają na poprawę nawet kilkanaście miesięcy.

Wracając do problemu z filtrami: na innym komputerze odpaliłem filtr wyzwalany kombinacją klawiszy i tworzący sformatowaną wiadomość. O dziwo, wszystko działa! Na tych komputerach, na których poprzednio sprawdzałem nadal nie ma poprawy.

14

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Dziękuję za starania - czy jest jakaś zmienna która da się wychwycić którą różni komputery od siebie i powoduje zaburzenia w wyzwalaniu filtra ? Może jakaś biblioteka z WIN 11 której nie mam w Windows 10 ?

15

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Niestety, nie mam pojęcia jak to zdiagnozować. Tam gdzie były błędy, wygenerowały się logi, które przesłałem do autorów (pliki ex_log.txt i TheBat64_Exceptions.log w głównym katalogu z pocztą). Nie ma jak do tej pory żadnego odzewu. Co śmieszne, wszystkie komputery mają Win 11 Pro i podobne konfiguracje sprzętowe.

U mnie tam gdzie filtr nie działa i program się resetuje powtarza się wpis Access violation at address 00000000028BFDEA in module 'TheBat64.exe'. Zobacz co jest u Ciebie.

16

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Dodatkowa obserwacja: filtr działa gdy szablon wiadomości używany w filtrze jest pusty. Oczywiście, nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ w taki sposób otrzymujemy po prostu kopię wiadomości, a nie wiadomość sformatowaną według uznania.

17

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Czy masz może jakiś inny pomysł jak można by wysłać maile do 5000 adresatów w paczkach po 100  (bo takie ma ograniczenia a to i tak dodatkowo płatna usługa na nazwa.pl)

18

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Czy nie warto skorzystać z naszej wcześniejszej wymiany postów: https://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2648 ?

19

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Tak, tylko to rozwiązanie, które tam mi zaproponowałeś przestało działać z uwagi na uszkodzone wyzwalanie filtra. Szukam więc jakiejś alternatywy wink

Obecnie robię tak że po przygotowaniu szablonu korzystam ze skrótu SHIFT+CTRL+N dzięki czemu pojawia się nową wiadomość z treścią z szablonu.
Następnie do pola CC kopiuję po 100 adresów email ( taki mam limit serwera na nazwa.pl) i daję wyślij.

Muszę tak zrobić 50 razy żeby puścić maila do 5000 adresatów.
Otwarcie (wygenerowanie) 50 nowych wiadomości długo trwa a ręczne wklejanie adresów emaili niszczy psychikę smile
Wszystkie te adresy mam oczywiście pogrupowane także w książce adresowej  w grupach 01,02,03 (...) 50 ale przeklikiwanie przez książkę adresową by w polu CC pojawiły się odpowiednie maile trwa jeszcze dłużej.

Coś wg. Ciebie da się tu usprawnić ?

P.S. Oczywiście męczę developerów ale napisali po długiej diagnozie i dostarczaniu kopii filtra i szablonu:
cyt:
The developers are checking this, but it's unlikely they will be able to come up with a quick fix to this, unfortunately.

20

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

kazina23 napisał/a:

Obecnie robię tak że po przygotowaniu szablonu korzystam ze skrótu SHIFT+CTRL+N dzięki czemu pojawia się nową wiadomość z treścią z szablonu.
Następnie do pola CC kopiuję po 100 adresów email ( taki mam limit serwera na nazwa.pl) i daję wyślij.

Muszę tak zrobić 50 razy żeby puścić maila do 5000 adresatów.

Spróbuj zamiast kopiowania stu adresów użyć adresowania grupowego w postaci 01<list>, potem 02<list> itd. Nadal jest to kłopotliwe, zatem myślę jak to zautomatyzować i jak coś wymyślę, dam znać.

P.S. Deweloperzy, jak widać, nie kwapią się do poprawek. Na moje zgłoszenie błędu nadal brak odzewu.