Temat: Bat i exchnage 5.5 - nie do końca działa :/

Hi !
mam problem z konfiguarcja bata (3.63 pr z KśE). W konfiguracji konta wybrałem sobie profil Exchange jaki mam na stacji, BAT pobiera liste wszytskich folderów jakie mam, potrafie wysłac list, ale nie pobira mi żadnych listów które "siedzą" na serwerze Exchange hmm

Co ciekawe, jak klikne pobierz, to BAT pokazuje ze mam na koncie jkaies 300 maili, ale nic nie ściąga sad

macie jakieś pomysły ?

2

Odp: Bat i exchnage 5.5 - nie do końca działa :/

PrimalBeast napisał/a:

Co ciekawe, jak klikne pobierz, to BAT pokazuje ze mam na koncie jkaies 300 maili, ale nic nie ściąga sad
macie jakieś pomysły ?

Zakładam, że łączysz się z EX jako z IMAPem...
Poprzeglądaj ustawienia synchronizacji folderów - to raz. Dwa - u mnie bywa podobnie: pobranie całeych wiadomości z serwera zajmuje czasami sporo czasu - takie jakieś limity ponakładali administratorzy NT i nie przeskoczę tego.

3

Odp: Bat i exchnage 5.5 - nie do końca działa :/

PrimalBeast napisał/a:

W konfiguracji konta wybrałem sobie profil Exchange jaki mam na stacji, BAT pobiera liste wszytskich folderów jakie mam, potrafie wysłac list, ale nie pobira mi żadnych listów które "siedzą" na serwerze Exchange

Rozumiem, że korzystasz z protokołu Exchange - wtedy The Bat! pobiera tylko wiadomości nieprzeczytane. Sprawdziłem u siebie i można próbować ściągnąć zalegające wiadomości do The Bat!, jeśli za pomocą Outlooka zmieni się ich status na "nieprzeczytane". Nie wiem czy działa to we wszystkich folderach, ale w folderze "Skrzynka odbiorcza" - na pewno działa. Jeśli nie uda się pobrac wiadomosci z innych folderów, przenieś je za pomocą Outlooka do skrzynki odbiorczej, zmień status, i dopiero wtedy pobierz za pomocą The Bat!. Być moze trzeba będzie pobawić się w ręczne sortowanie na komputerze lokalnym, ale wiadomości będziesz miał już w zasięgu ręki.

4

Odp: Bat i exchnage 5.5 - nie do końca działa :/

krzychu napisał/a:
PrimalBeast napisał/a:

Co ciekawe, jak klikne pobierz, to BAT pokazuje ze mam na koncie jkaies 300 maili, ale nic nie ściąga sad
macie jakieś pomysły ?

Zakładam, że łączysz się z EX jako z IMAPem...

No włąśnie że nie sad korzystam z MAPI nie IMAP, Zresztą nawet gdybym chciał korzystac to SMTP nie działa na naszym EXCHANGu

5

Odp: Bat i exchnage 5.5 - nie do końca działa :/

Zygmunt napisał/a:
PrimalBeast napisał/a:

W konfiguracji konta wybrałem sobie profil Exchange jaki mam na stacji, BAT pobiera liste wszytskich folderów jakie mam, potrafie wysłac list, ale nie pobira mi żadnych listów które "siedzą" na serwerze Exchange

Rozumiem, że korzystasz z protokołu Exchange - wtedy The Bat! pobiera tylko wiadomości nieprzeczytane.

No i znowy mam fehler. BAT nie ściąga nawet tych wiadomości które na bieżąco sa do mnie przysyłane (czyli jeszcze nie przeczytane !), ale widzi je przy sprawdzaniu poczty. mam dostep do servera Exchange, może tam cos trzeba poprzestawiać hmm Zaraz patrze, a wszystkim dziękuje za podpowiedzi.

6

Odp: Bat i exchnage 5.5 - nie do końca działa :/

PrimalBeast napisał/a:

No włąśnie że nie sad korzystam z MAPI nie IMAP

Odradzam MAPI.