1

Temat: pop3s + smtps

hej!
administrator zalozyl mi nowe konto.
logowanie przez pop3s port 995
                        smtps port 465

jak skonfigurowac konto pocztowe nietoperza (ver. 3.5.30) dla tychże protokolow pocztowych??

czy tu musze od aministratora uzyskac jakis certyfikat serwera?

nie bardzo kumam te kwestie sad

czytalem watek na forum ale nie rozwial on mojego problemu sad

licze na jasną odpowiedzi pozdrawiam!

GN

2

Odp: pop3s + smtps

Ustawić na połączenie na bezpiecznym porcie TLS. Same numery portów powinny się zmienić. Jak się zapyta o certyfikat serwera to dodać go do zaufanych.

3

Odp: pop3s + smtps

niem oze sie zalogowac, BŁĄD
oto wycinek log'a

2006-01-18, 17:25:45: FETCH - Inicjacja fazy potwierdzania TLS
>2006-01-18, 17:25:45: FETCH - Nr certyfikatu: 01, algorytm: RSA (1024 bitów), ważny od 15 kwi 2004 do 13 kwi 2014, dla 1 węzłów: kajko.astec.com.pl.
>2006-01-18, 17:25:45: FETCH - Właściciel: PL, LUBUSKIE, ZIELONA GORA, ASTEC, kajko.astec.com.pl, k.baranowski@astec.com.pl.
>2006-01-18, 17:25:45: FETCH - Certyfikat wystawiony samodzielnie.
!2006-01-18, 17:25:45: FETCH - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Niezgodność podpisu).

niestety nie rozumiem z tego nic sad

4

Odp: pop3s + smtps

Podpis certyfikatu jest spartolony. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Jak dodałeś go do zaufanych to weksportuj i wystaw gdzieś w necie. Dodatkowo dopisz informację o nazwach serwerów pop3 i smtp.

5

Odp: pop3s + smtps

czemu to jest takie skomplikowane?
nie poradze sobie z tym!

1. jak mam dokladnie wyeksportowac ten certyfikac?
2. jak mam go "wystawic w necie"?
3. gdzie i jak dopisac informacje o serwerach smtps i pop3s ? w konfiguracji konta? one juz tam sa dopisane

6

Odp: pop3s + smtps

1. w ksiązce adresowej TroostedRoot i przypisany do niego kontakt. Certyfikaty i eksportuj.
2. jakkolwiek, aby było można pobrać tek weksportowany certyfikat (wrzucić na jikiś ftp czy www - nie ma znaczenia)
3. tutaj na liście. nazwy serwera.

7

Odp: pop3s + smtps

1. w ksiązce adresowej TroostedRoot i przypisany do niego kontakt.
mam dodac do ksiazki adresowej TrustedRoot CAi jaki kontakt mu przypisac? adres email? czy nazwe? gdzie mam to wpisac? w polu imie, nazwisko, czy gdzie?
Certyfikaty i eksportuj.
certyfikaty w zakldce ksiazka adresowa? tam mam tylko importuj. a moze wjesc w ustawienia konta i tam w certyfikaty i tam dodac cos ?
2. jakkolwiek, aby było można pobrać tek weksportowany certyfikat (wrzucić na jikiś ftp czy www - nie ma znaczenia)
3. tutaj na liście. nazwy serwera.
na jakiej liscie?

moze wymiana emaili i zrzuty ekranu albo na gg ??

pozdro

ps.
thunderbird skonfigurowal mi sie pieknie w 10 sekund na tym koncie w SSL

8

Odp: pop3s + smtps

nie na gg ani na maila tylko tu na forum. Bacik przy pierwszym starcie pobierania z tego felernego konta pytał się co zrobić z certyfikatem serwera. Coś tam nacisnąłeś - teraz znajdź to co zrobiłeś w swojej pamięci i odtwórz procedurę eksportu uwzględniając właśnie to co wcześniej żeś uczynił. Nikt zdalnie ci nie pomoże, gdyż informacje jakie podałeś są znikome i niewystarczające.

9

Odp: pop3s + smtps

no jak pragne zdrowia o nic sie mnie nie pytal ten bacik.
poza tym usunalem calkowicie to konto z plikami wszystkiemi i dodalem ponownie i o nic mnie sie nie pytal sad o zadne certyfikaty.

moze poprosic admina serwera o zrobienie pliku .crt bo szukalem w google.pl i tam wszedzie jest konfiguracja bacika z zaimportowaniem dostarczonego certyfikatu.

nie wiem jak te kontakty i tego trustedroot utworzyc.

w thunderbirdzie wystarczy zaznaczyc SSL, on automatycznie ustawia porty i sie laczy.

co robic no ?

10

Odp: pop3s + smtps

zrzuty ekranu:

www.stentor.prv.pl

krok po kroku zakladanie konta i konfiguracja oraz log z bledami przy probie laczenia do serwera

na zadnym etapie nie ma pytan o certyfikat !!