21

Odp: pop3s + smtps

na www.stentor.prv.pl dodalem nowe zrzuty ekranu z certyfikacji w thunderbirdzie

22

Odp: pop3s + smtps

Nawet TBird pisze że certyfikat jest ... najprawdopodobniej CA nie dodany do listy zaufanych podmiotów wystawiających. Dodaj wszystkie certyfikaty do Trusted Root CA włącznie z całym drzewem certyfikacji.

Ogólnie twój screen z Trusted Root Ca niewiele mówi. Miałeś wejść we właściwości wpisu w Trusted Root CA, który odpowiada pierwszemu importowi przy połaczeniu na szyfrowane konto. To co widzę to nie jest kontakt z Trusted Root CA tylko właściwości nowo tworzonege kontaktu dla domyślnej twojej książki adresowej. Włącz wyświetlanie bazy certyfikatów w książce adresowej może ci coś zaświta gdzie popełniasz błąd.

BTW zero kontaktów w ksiązce adresowej to arcy przedziwna sytuacja.

23

Odp: pop3s + smtps

no ale w TBirdzie w koncu moge zaakceptowac nieznay certyfikat. mam jakis wybor no i wszystko smiga.
przykro mi ale niewiele rozumiem z tego co piszesz sad
"Dodaj wszystkie certyfikaty do Trusted Root CA włącznie z całym drzewem certyfikacji." ??

"Miałeś wejść we właściwości wpisu w Trusted Root CA, który odpowiada pierwszemu importowi przy połaczeniu na szyfrowane konto" -> nie ma tam takiego wpisu. wszystkie wpisy sa od jakichs firm itd ale mojej nie ma sad

nowy screen na www.stentor.prv.pl

co dalej czynić ?

24

Odp: pop3s + smtps

Wywal wspomniane wcześiej dwa pliki (skasuj je) i uruchom Bacika. Włącz sprawdzanie poczty dla tego konta. Czy pyta się o akceptację certyfikatu/dodanie go do zaufanych?

25

Odp: pop3s + smtps

wywalilem pliki
nie pyta sie i nigdy nie pytal o certyfikat

log:
2006-01-21, 23:13:11: FETCH - Odbiór poczty
2006-01-21, 23:13:11: FETCH - Inicjacja fazy potwierdzania TLS
>2006-01-21, 23:13:11: FETCH - Nr certyfikatu: 01, algorytm: RSA (1024 bitów), ważny od 15 kwi 2004 do 13 kwi 2014, dla 1 węzłów: kajko.astec.com.pl.
>2006-01-21, 23:13:11: FETCH - Właściciel: PL, LUBUSKIE, ZIELONA GORA, ASTEC, kajko.astec.com.pl, k.baranowski@astec.com.pl.
>2006-01-21, 23:13:11: FETCH - Certyfikat wystawiony samodzielnie.
!2006-01-21, 23:13:11: FETCH - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Niezgodność podpisu).

26

Odp: pop3s + smtps

nieca napisał/a:

FETCH - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Niezgodność podpisu).

Jeśli certyfikat nie jest ważny, to oczywiste, że program nie może go użyć. Na tym przecież polega istota bezpiecznej poczty i akurat tutaj nie można korzystać z jakichś kompromisowych rozwiązań. Zwróć się do administratora serwera, aby wygenerował właściwy certyfikat i skończą się Twoje kłopoty.

Inną przyczyna problemów może być fakt, że w niektórych wersjach The Bat! zdarzały się błędy w imporcie certyfikatów. Może w Twojej wersji także to występuje - spróbuj zatem zainstalować pełną najnowszą i sprawdź co będzie się działo.

27

Odp: pop3s + smtps

Thunderbird tez ma pewne klopoty z rozpoznaniem certyfikatu.
Mysle ze jedynym sesnownym rozwiazaniem jest zwrocenie sie do aministratora serwera o wygenerowanie certyfikatu.
uzywam najnowszej wersji Home 3.65.03

28

Odp: pop3s + smtps

Czy ty chociaż spróbowałeś zrobić to co tobie się pisze?

29

Odp: pop3s + smtps

przeciez wszystko co robie macie na screenach.
piszesz jezykiem niezrozumialym dla przecietnego uzytkownika the bat.

napisz krok po kroku co mam zrobic albo najlepiej zrob zrzuty ekranu tak jak ja.

przypominam. w zadnym momencie dzialania the bat! program NIE PYTA sie o certyfikat, tylko wystawia go sobie samodzielnie bez mojej wiedzy i ingerencji.

30

Odp: pop3s + smtps

możesz wykasować przy wyłączonym Baciku z podkatalogu w którym trzymasz pocztę i ksiązki adresowe następujące pliki: IntermCA oraz RootCA (są to pliki dwóch ksiązek adresowych, które po starcie TB powinny zostać na nowo odtworzone. niemniej jednak musisz sprawdzić czy nie masz potrzebnych w nich wpisów i ewentualnie zrobić kopię zapasową tych wpisów lub całych plików)