1 (edytowany przez Cr3dO 2006-01-23 15:27:36)

Temat: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

Witam, szukalem
http://thebat.pl/forum/search.php?search_id=37627810
i nieznalazlem

nie dzialaja mi opcje o ktorych mowa w temacie :\
mam domyslnie zaznaczone tak potwierdzenie odbioru jaki i przeczytania jednak nie dostaje zadnych meji zwrotnych :\

wyslalem juz kilk wiadomosci z w/w ustawieniami i nic, zero odzewu :\

z gory dzieki za pomoc

EDIT
literowka

2

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

Może nikt nie akceptuje próśb o ich wysłanie? To nie dzieje się z automatu. Jest podobnie jak w samym TB. Jak ktoś naciśnie Nie to potwierdzenia nie dostaniesz.

3

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

lazik napisał/a:

Może nikt nie akceptuje próśb o ich wysłanie? To nie dzieje się z automatu. Jest podobnie jak w samym TB. Jak ktoś naciśnie Nie to potwierdzenia nie dostaniesz.

tak ale to jezeli chodzi o przeczytanie

o potwierdzeniu to raczej serwer odpowiada i adresat nie ma nic do tego, prawda?

4

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

Prawda, ale pytanie ile serwerów toto obsługuje? Prawde mówiąc ja nie znam/ nie miałem przyjemności poznać ani jednego takiego serwera.

5

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

lazik napisał/a:

Prawda, ale pytanie ile serwerów toto obsługuje? Prawde mówiąc ja nie znam/ nie miałem przyjemności poznać ani jednego takiego serwera.

no chyba ze tak smile

dzieki

6

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

Cr3dO napisał/a:
lazik napisał/a:

Prawda, ale pytanie ile serwerów toto obsługuje? Prawde mówiąc ja nie znam/ nie miałem przyjemności poznać ani jednego takiego serwera.

no chyba ze tak smile

Jeśli poczta u Twoich korespondentów jest obsługiwana przez serwer Exchange, to nie zrozumie on normalnych żądań potwierdzenia. Zamiast ich używać, musisz więc utworzyć w nagłówku pole, które Exchange rozpozna, i wypełnić je swoim adresem. W tej chwili nie pamiętam jak to pole ma się nazywać, lecz podam Ci jutro.

7

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

Dla serwera Exchange to magiczne pole adresowe nagłówka nazywa się Return-Receipt-To. U mnie działa :-)

8

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

A jak się tworzy pole nagłówka z treścią Return-Receipt-To

9

Odp: Potwierdzenie przeczytania & dostarczenia

Nowe pole do nagłówka można dodać na panelu konfiguracyjnym programu w sekcji Nagłówki (przycisk Dodaj). Dokładny opis znajdziesz w podręczniku w podrozdziale Nagłówki wiadomości.