1

Temat: Filtracja = ja już się poddaje, nie wiem jak to zrobić :(

Witam...

od dwóch dni walczę z filtracją wiadomości w thebat 3.65.03 i już się poddaję bo jak jedno działa to drugie nie.

Mianowicie

mam 4 konta pocztowe

Z dwóch kont pocztowych chciałbym aby (nowa) poczta była przenoszona do katalogu NOWE WIADOMOŚCI a później jak przeczytam te wiadomości to chcę aby automatycznie przechodziły do katalogu WIADOMOŚCI PRZECZYTANE, tak samo ma się sprawa z wysyłaniem wiadomości z tych dwóch kont pocztowych, więc mają on po wysyłce przechodzić do katalogu WIADOMOŚC WYSŁANE. Usuwane wiadomości z tych kont mają przechodzić do KOSZA. (powyższa sytuacja obejmuje jakiekolwiek emaile przychodzące na moje 2 konta)

wygląda to jakoś tak:

+pierwsze_konto@wp.pl
+drugie_konto@wp.pl
NOWE WIADOMOŚCI
WIADOMOŚCI PRZECZYTANE
WIADOMOŚCI WYSŁANE
KOSZ

drugi problem:

zostają jeszcze dwa konta:

Z ostatnich dwóch kont pocztowych chciałbym aby (nowa) poczta była przenoszona do katalogu NOWE WIADOMOŚCI 2 a później jak przeczytam te wiadomości to chcę aby automatycznie przechodziły do katalogu WIADOMOŚCI PRZECZYTANE 2, tak samo ma się sprawa z wysyłaniem wiadomości z tych dwóch kont pocztowych, więc mają on po wysyłce przechodzić do katalogu WIADOMOŚC WYSŁANE 2. Usuwane wiadomości z tych kont mają przechodzić do KOSZA 2. (ta sytuacja obejmuje przychodzące emaile, które konkretnie są przeznaczone na konto trzecie_konto@wp.pl i czwarte_konto@wp.pl)

wygląda to jakoś tak:

+trzecie_konto@wp.pl
+czwarte_konto@wp.pl
NOWE WIADOMOŚCI 2
WIADOMOŚCI PRZECZYTANE 2
WIADOMOŚCI WYSŁANE 2
KOSZ 2

i teraz wg jakich kryteriów mam ustawić filtrację?: bo w pierwszym przypadku wystarczy wprowadzić w filtracji aby przenosić dane emaile do katalogu to mam ustawione: że NADAWCA ZAWIERA @ to przenoś do katalogu NOWE WIADOMOŚCI...

a jak w drugim przypadku??? no i jeszcze dochodzą wiadomości wysłane, przeczytane........

Proszę o Pomoc

p.s. te cztery konta chodzą na jednym profilu

2

Odp: Filtracja = ja już się poddaje, nie wiem jak to zrobić :(

Pomijając niepotrzebne według mnie komplikowanie rozdziału poczty na foldery, chciałbym zwrócić Twoją uwagę na warunki filtrów. Napisałeś, że używasz filtrów z warunkami "NADAWCA ZAWIERA @", ale to chyba nie tak... Przy odbiorze i przeczytaniu poczty masz przecież do dyspozycji sprawdzanie odbiorcy (czyli jednego z Twoich adresów), natomiast nadawcę (czyli Ciebie) należy sprawdzać przy wysyłce. Problem z usuwaniem da się chyba rozwiązać przez odpowiednie ustawienie właściwości usuwania dla folderów poszczególnych kont.

Warunki filtrów dają się łączyć za pomocą funkcji logicznych, co pozwala zmniejszyć liczbę filtrów - tę właściwość również możesz wykorzystać. W podręczniku jest cały rozdział o filtracji i mam nadzieję, że zapoznałeś się z nim dokładnie.