1

Temat: MicroEd

Pomimo, ze w globalnych opcjach konfiguracji mam ustawiony domyslny edytor dla wiadomosci na czysty tekst MicroEd'a wiadomosci w dwoch kontach sa redagowane takim smiesznym tekstem ozdobnym, ni to czystym ni html. Podpis jest w srebrnej kursywie. Przeklikalem sie przez chyba wszystkie opcje, ale nie potrafie tego zwalczyc. Kiedys tak nie bylo - jest od moze tygodnia - musialo sie przypaletac z ktoryms z kolejnych upgradow.
Uzywam aktualnie wersji Prof. 3.71.03

ma ktos jakis pomysl, co z tym zrobic?

Odp: MicroEd

Może bawiłeś się makrem %SETEDITOR? Sprawdź w szablonach tych kont, z którymi masz problemy.

3

Odp: MicroEd

Nie ruszalem makr.
W szablonie mam typowo:

Witam,

  %Cursor

--
Pozdrawiam,
Michał

Porownywalem ustawienia kont i nie znalazlem roznic, stad moje pytanie na forum.

4

Odp: MicroEd

coor napisał/a:

...wiadomosci w dwoch kontach sa redagowane takim smiesznym tekstem ozdobnym, ni to czystym ni html.

To rzeczywiście dziwne. Gdyby takie zjawisko występowało przy podglądzie, wtedy wytłumaczenie byłoby prawdopodobnie jasne: taki efekt powoduje kodowanie UTF. Jednak podczas edycji wiadomości w edytorze MicroEd użycie tego kodowania raczej niczego nie zmienia... Czy dotyczy to wiadomości pisanych z użyciem kodowania UTF-8? Być może wtedy następuje przełączenie na inny tryb, ponieważ w domyślnym zestawie znaków używanym przez MicroEd nie ma odpowiednich znaków. Spróbuj pobawić się z domyślną czcionką w MicroEd.

5

Odp: MicroEd

Tak. Na wszystkich kontach mam ustawione kodowanie UTF-8 i faktycznie, zmienilem je okolo tygodnia temu na wszystkich kontach, czyli mniej wiecej zgodnie z czasem, gdy pojawil sie problem. Rzecz w tym, ze tylko na dwoch sposrod wszystkich kont pojawily mi sie takie 'kwiatki' smile Zerkne na ta czcionke. Dzieki.