11

Odp: Kodowanie utf przy autouzupełnianiu.

Zygmunt napisał/a:
teg napisał/a:

Jedyne co mam niestandardowe to angielską wersję Windows XP (przy czym sztucznie podmieniłem plik strony kodowej żeby aplikacje polskie znaki wyświetlały, ale nigdzie nie spowodowało to problemów).

No i to właśnie jest przyczyna kłopotów. Jak widać, program korzysta przy wyświetlaniu z funkcji systemowych mimo podmiany pliku deklaracji. Prawdopodobnie autorzy nie dopracowali do końca takich szczegółów, a sam system też nie jest bez winy - zbliżone efekty można niekiedy zaobserwować po włączeniu jakiejś "egzotycznej" wersji językowej The Bat!

Dzięki, to chyba rzeczywiście to bo sprawdziłem, że na polskim Win2k jest wszystko OK (tylko niestety na moim kompie problem nadal pozostaje).

A czy można w jakiś sposób wyłączyć dodawanie fragmentu "=?iso-8859-2?Q?" do wartości pól nagłówka jeśli kodowanie jest takie same jak całej wiadomości (bo zauważyłem że np. Thunderbird czegoś takiego nie dodaje).

12

Odp: Kodowanie utf przy autouzupełnianiu.

teg napisał/a:

A czy można w jakiś sposób wyłączyć dodawanie fragmentu "=?iso-8859-2?Q?" do wartości pól nagłówka jeśli kodowanie jest takie same jak całej wiadomości (bo zauważyłem że np. Thunderbird czegoś takiego nie dodaje).

Nie, nie można. The Bat! umożliwia jedynie ustawianie kodowania transportowego (Base64 lub Quted-Printable) oddzielnie dla nagłówka i treści, lecz nie o to w tym przypadku chodzi. Kiedyś na Twój problem była jedyna rada: używać w nagłówku tylko znaków ASCII, ale teraz nie jest to obowiązkiem. Odmienne zestawy znaków w treści i w nagłówku naprawdę się przydają (piszę np. treść po polsku, a adresuję list do Francuza używając akcentów dostępnych w ISO-8859-1). Poza tym problem dotyczy bardziej wyświetlania nagłówków u Ciebie, ponieważ odbiorcy na ogół nie powinni mieć z tym kłopotu (sprawdź to).