Temat: Bat "zwariował"

2 rzeczy:
po 1: bat zaczął strasznie wolno chodzić. nagle. otwiera sie długo, długo sprawdza pocztę, a gdy sprawdza, procek skacze na 100%.
po 2: mam kilka kont i na jednym z nich wiadomości nie są usuwane z serwera. jest tam ich kilka tysięcy. ale nagle bat zdecydował, że wszystkie należy pobrać jeszcze raz, i za każdym razem wysietla sie kółko z setkami megabajtów i tysiacami wiadomości, niby nowych.

czy ktos wie o co tu chodzi?

win xp, bat 3.71.03, standardowa wtyczka antyspamowa, nod32, nic nie zmieniane w konfiguracji.

pozdrawiam
Tomek

2

Odp: Bat "zwariował"

rasputin napisał/a:

po 2: mam kilka kont i na jednym z nich wiadomości nie są usuwane z serwera. jest tam ich kilka tysięcy. ale nagle bat zdecydował, że wszystkie należy pobrać jeszcze raz, i za każdym razem wysietla sie kółko z setkami megabajtów i tysiacami wiadomości, niby nowych.
czy ktos wie o co tu chodzi?

Domysł: administrator robił coś z maszynerią serwera i 'skasował' liczniki.

3

Odp: Bat "zwariował"

ale jaki administartor? i jakie liczniki? admin na na o2? a teraz jeszcze to samo dzieje mi sie na drugiej skrzynce! i procek wariuje... jak zrobic czystą instalkę ale nie tracić jednocześnie ustawień i danych? kopię zapasową mam, czy to wystarczy?

4

Odp: Bat "zwariował"

To i ja się dołączę. Zawiesił mi się Windows podczas ściągania poczty. Po restarcie Bat oszalał. Ze wszystkich trzech kont zaczął ponownie ściągać wiadomości już wcześniej ściągnięte - nigdy tak nie robił. Spisek adminów nie wchodzi w grę ponieważ musieli by się domówić.

Co może być przyczyną takiego zachowania? Rozumiem, że jakiśplik musiał zostać uszkodzony przy restarcie systemu. Wrzuciłem kopię zapasową i nic - problem nadal istnieje. Właśnie z tego powodu przerzuciłem się z Modzilli na Bata ale widzę że to to samo.

Jakiś pomysł?

Windows 98, Bat Prof 3.65.03 wykupiona licencja; standard antyspam plus wtyczka rss

Lukasz

5

Odp: Bat "zwariował"

Upgrade do ostatniej stabilnej 3.71

6

Odp: Bat "zwariował"

nie jest to kwestia wersji, bo tak rzeczy dzieją sie od lat! na conajmniej 3 wersjach, oddalonych od siebie czasowo, miałem podobną kwestię z pobieraniem raz już pobranych mejli. nie jest to raczej kwestią uszkodzonego pliku, jak
podejrzewa scorpion, gdyż ja nie miałem żadnych zwisów.
za to jeśli chodzi o tego procka, to to jest bardzo dziwne i niepokojące. po prpstu gdy the bat sprawdza pocztę, to zużycie procka siega 90% - i tak cały czas. otwiera i zamyka sie długo również, a nie jest to spowodowane żadną z opcji typu "kompresuj foldery na wyjściu" itp. ponieważ ja nic nie zmieniałem. po prostu przestało mu sie chyba chcieć pracować sad

7 (edytowany przez rasputin 2006-03-23 23:30:18)

Odp: Bat "zwariował"

właśnie odkryłem rzecz straszną. thebat, ów thebat, którego wszyscy używamy, utworzył mi w katalogu temp 65000 (!!!) plików o nazwach batE65.tmp. itd. wszystkie po 0 bajtów. no to już przegiecie...

8

Odp: Bat "zwariował"

Zamknij Bata wyczyść foldery tymczasowe i zrób porządki w folderach w samym programie z poziomu jego menu.

Używasz MyGate?

ps. Wcześniejsza odpowiedź nie była do ciebie rasputinie

9

Odp: Bat "zwariował"

zamknąłem bata, wyczyściłem foldery tymczasowe no i poprzez menu. my gate nie używam. uruchomiłem bata i od tej chwili wszystko jest ok, do póki nie zachce mi sie sprawdzic owej skrzynki, na ktorej jest kilkadziesiat tys. wiadomości i które bat chce wszystkie pobrać. wtedy to właśnie - przypuszczam - tworzy te pliki tymczasowe (bo ich liczba zgadza się minie wiecej z liczbą wiadomosci na skrzynce) i procek skacze wtedy na 90%.
co robic? czy już nigdy nie będę w stanie sprawdzić tej skrzynki? (nie mówie tu o www)

10

Odp: Bat "zwariował"

Sam wybrałeś taki mocno problematyczny sposób trzymania wiadomości. Musiałeś mieć zapewne przesłanki by go wybrać i brałeś też pod uwagę problemy, które mogą wystąpić.

Pocieszające jest to, iż już objawy masz na jednym koncie a nie kilku jak było wcześniej. Błąd ewidentnie leży po stronie o2. Na twoim miejscu spróbowałbym potworzyć foldery na samym webmailu - może zbugowany serwer o2 nie dawał dostępu do nich programom pocztowym.