1 (edytowany przez Brandy5 2006-03-27 15:19:19)

Temat: dodanie the Bat do autostaru..i sprawdzanie poczty....

Witam!
W mojej konfiguracji programu brakuje mi kilku ułatwień , zdecydowanie poprawiających konfort pracy z programem.
1. chciałbym by the Bat uruchamiał się z autostartem , w przeciwnym wypadku funkcja dyspozytora wiad. mija się z sensem kiedy Bat jest wyłączony bo i tak nie dowiem się o przychodząych na serwer mailach.
dalsze konsekwencje braku startu aut. to  fakt, że probując wysłać np. plik spkowany rarem z opcji tego ostatniego kończy się niepowodzeniem bo Bat nie jest włączony , inny przyklad to wysłanie pliku podejrzanego o wirusa do pogotowia wirusowego w AVK GDATA z poziomu tego pr., także i w przypadku nieaktywnego Bata pokazuje błąd przy probie wysyłania (mam  the Bat jako domyślny).
2. po co tablica informacyjna jeśli wiadomość jest pokazana w dyspozytorze, wg. mnie to mija się z sensem taki graficzny ''bajer'' bo w podglądzie  dyspozytora wiemy już od kogo , i czego dotyczy sprawa a nawet treść wiadomości .
Co innego, jeśli mamy automatyczne pobieranie wiadomosci bez powiadamiania dyspozytorem wtedy jest sens wyświetlać takie podstawowe dane, że coś przyszło i od kogo..  taki wstępny wgląd ..
3. i w tym nawiązuję do tego co zacząłem w pkt 2, jak ustawić by:    .. Bat pobierał automatycznie niektóre wiadomosci z serwera (powiedzmy sprawdzonych nadawców )?. Zatem konkludując jak zrobić by:
program sam się uruchamiał, pobierał wiadomosci od pewnych żrodeł a potem pięknie to wyświetlał wtedy w tablicy informacjnej.

Pozdrawiam

2

Odp: dodanie the Bat do autostaru..i sprawdzanie poczty....

Brandy5 napisał/a:

1. chciałbym by the Bat uruchamiał się z autostartem , w przeciwnym wypadku funkcja dyspozytora wiad. mija się z sensem

Mylisz się. Nie ma związku między jednym a drugim - dyspozytorem i autostartem. Jesteś zapewne osobą, która dużo czasu spędza online - więc ten pomysł wydaj ci się atrakcyjny. Ale mam wrażenie, że większość ludzi uruchamia komputer nie tylko w tym celu, aby pobierać pocztę smile

Brandy5 napisał/a:

2. po co tablica informacyjna jeśli wiadomość jest pokazana w dyspozytorze

Hmmm... bo The Bat! ma furę różnych funkcjonalności tak, żeby zaspokoić urozmaicone potrzeby. Zdrowy rozsądek sugeruje, że te dwie funkcje nie całkiem nadają się do używania równocześnie.

Brandy5 napisał/a:

Zatem konkludując jak zrobić by:
program sam się uruchamiał,

... dodać ręcznie skrót do autostartu.

Brandy5 napisał/a:

pobierał wiadomosci od pewnych żrodeł

... filtr selektywnego pobierania, znaki sterujące mają np. zawierać adresy nadaców, których chcemy pobrać - pozostali będą zignorowani

Brandy5 napisał/a:

a potem pięknie to wyświetlał wtedy w tablicy informacjnej.

... pobraną wiadomość filtrujemy do folderu, a w jego właściwościach ustawia się uruchamianie tablicy.
Tak to sobie wyobrażam, choć nie mam tego sprawdzonego na żywo.

3 (edytowany przez Brandy5 2006-03-27 18:10:13)

Odp: dodanie the Bat do autostaru..i sprawdzanie poczty....

krzychu napisał/a:
Brandy5 napisał/a:

Zatem konkludując jak zrobić by:
program sam się uruchamiał,

... dodać ręcznie skrót do autostartu.

miałem  taki wpis w autostarcie , obecnie Disabled programem Win Patrol  * HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce ..  ,  o ten może  chodziło ? bo mogę go jeszcze przywrócić .
Pozdrawiam