1

Temat: GMail - kasowanie maila ?

Czy do poczty GMail muszą być jakieś specialne ustawienia ? Mam dwa problemy:

1. Czy można zmusić The Bat aby kasował maile po skasowaniu ich z kosza na poczcie GMail ? Na innych kontach mi to działa, ale na GMail nie chce.

2. Z tego konta korzystam w dwóch miejscach, jeśli w jednym odbiorę maila to w drugim miejscu nie mogę odebrać tego samego maila, tylko nowe. Można to zmienić ?


Wina jest po stronie The Bat czy GMail ma jakieś niestandardowe rozwiązania.

2

Odp: GMail - kasowanie maila ?

Oba probley wynikają z przedziwnej konstrukcji Gmaila. Niby to pop3 a nie działa jak pop3 ... Musisz chyba z tym żyć.

3

Odp: GMail - kasowanie maila ?

omcdr napisał/a:

Czy do poczty GMail muszą być jakieś specialne ustawienia ? Mam dwa problemy:

1. Czy można zmusić The Bat aby kasował maile po skasowaniu ich z kosza na poczcie GMail ? Na innych kontach mi to działa, ale na GMail nie chce.

2. Z tego konta korzystam w dwóch miejscach, jeśli w jednym odbiorę maila to w drugim miejscu nie mogę odebrać tego samego maila, tylko nowe. Można to zmienić ?


Wina jest po stronie The Bat czy GMail ma jakieś niestandardowe rozwiązania.

http://born66.net/item/492 --- przeczytaj

4

Odp: GMail - kasowanie maila ?

Wszystko pięknie w tym artykule ale:

Blokowane są m.in. *.dll, *.chm oraz wszelkie archiwa za wyjątkiem *.zip (i bodaj *.z7)!

Nie mogę się tak z tym zgodzić. Nie jest sprawdzany format .rar. Jeżeli chcemy przesłać cokolwiek, co gmail nie chce przepuścić wystarczy spakować rarem. On tego nie sprawdza. Spakowanie natomiast zipem plików exe czy dll nic nie wniesie bo zostanie nam to zwrócone. Również formaty linuxowe np. .tgz .tar.gz trzeba pakować rarem bo też są problemy.

5

Odp: GMail - kasowanie maila ?

Boss napisał/a:

Również formaty linuxowe np. .tgz .tar.gz trzeba pakować rarem bo też są problemy.

Czyli generalnie jest gorzej niż można sądzić. To, że archiwa są sprawdzane pod kątem zawierania .exe itp. to wiem, ale celowo o tym nie wspomniałem, bo wydało mi się to drugorzędne.