Temat: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

witam...
wiem, żę to juz kolejny post na ten temat ale mnie cos to nie chc e dzialac i prosze o HELP...
musialem przeinstalowac system a nie spojrzalem wczesniej na forum a co za tym idzie nie zrobilem co powinienem zrobic tylko skopiowalem katalog the bat!Pwd i cała jego zawartosc poniewaz jak mi  sie wydawalo tam byly wszystkie moje informacje na temat kont profili i calej reszty. mam wersje 3.62 zainstalowalem Ja stworzylem takie same konto jak poprzednio wskazalem we wlasciwosciach konta pliki?katalogi katalog docelowy ale on nadal nie widzi moich wiadomosci rece mi juz opadaly  bo probowalem cala zawartosc katalogu podmienic i tez brak efektow blagam pomocy bo strasznie mi zalezy na tych utraconych wiadomosciach
pozdrawiam

2

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

smile Popełniłeś najgorszy z możliwych błędów. W wersjach OTFE czyli z szyfrowaną bazą danych podstawa to oprócz bat!Pwd cały folder instalacyjny i odpowiednie wpisy z rejestru. Po reinstalce przerzucasz wszystko w te samo miejsce i koniecznie dodajesz wpisy rejestru. Nie ma prawa nie działać! Robiłem to w wersji z tokenem kilkakrotnie i dotego uzywam jako mobilną instalację.

Jedyne wyjście to po instalce przerzucenie według starej struktury i zmiany ręczne w rejestrze. Ważne by pliki .id w starym folderze z pocztą były. Jak ich nie będzie to "napij się mleka". sad

3

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

też mi się wydarzyła identyczna sytuacja (miałem coprawda kopię ustawień kont, ale była stara)
kilka zabiegów z ustawieniami bata i bez problemu wczytał bazy tbb/tbi
ustawiłem w opcjach katalog główny poczty, utworzyłem nowe konta, z nazwami identycznymi jak przed reinstalacją windowsa
restart TB i wszystko działa
nie mam tylko pojęcia co to za folder bat!pwd o którym wspomina kolos76 ? hmm

4

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

bat!pwd to zapewne folder z szyfrowaną bazą danych. W nim nie jest tak łatwo jak piszesz. W normalnych Homowych instalacjach nie byłoby problemu, ale z OTFE tak prosto już nie jest.

5

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

witam ponownie
czy moglbym prosic o wyjasnienie temtu wpisow do rejestru i jego recznymi zmianami?bo tak nie do konca wiem co mam zrobic...
pozdrawiam

6

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

A masz stary plik rejestru gałęzi dla TheBata?
Jak nie to tylko podejrzenie nowej instalacji cokolwiek może dać i zmiana w niej. Wszystko traktuj na zdrowy chłopski rozum. najważniejsze są dla ciebie zachowanie ścieżek jak w starej instalacji i takie dostosowanie w rejestrze. Warunkiem koniecznym jest pełny folder wiadomości przed reinstalacją systemu a w szczególności plik ikey.id

Oczywiście pełen backup przed jakimikolwiek czynnościami.

7

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

a ktory to plik rejestru galezi?
moze prosic o jakis nr telefonu albo cos bo tak widze bedzie ciezko sie dogadac...

8

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT
i wszystko co w nim w środeczku trzeba przemyśleć wink

9

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

a moglbys cos jeszce podpowiedziec?

10

Odp: odzyskiwanie poczty po reinstalacji systemu...

np. Working Directory i inne ścieżki