1 (edytowany przez Cojak 2006-04-15 23:49:12)

Temat: TheBat w domu i pracy na zmiennych ustawieniach kont

Witam!

Używam TheBat! (3.71.03) na swoim notebooku zarówno w pracy jak i w domu. W pracy jest MS Serwer 2003 a na nim pracujący w tle Spampal, który filtruje wszystkie konta użytkowników zalogowanych do domeny.

W tym układzie by Bat poprawnie odbierał pocztę w pracy z filtrowaniem w ustawieniach serwera POP3 i SMTP w polu serwer wpisana musi być nazwa serwera np. BETA, w Użytkowniku nazwa_użytkownika@poczta.cośtam.pl.

Jak wiadomo przychodząc do domu łączę się np. iPlus-em (poprawiam- za pomocą bezprzewodowego internetu GPRS) i by móc ściągnąć pocztę muszę wpisać ustawienia czyli serwer: poczta.cośtam.pl i Użytkownik nazwa_użytkownika.

W związku z tym mam pytanie. Czy można w jakiś sposób uruchamiać Bata z tej samej lokalizacji( poprawiam - z tego samego miejsca na HDD, z tej samej bazy listów) ale by w odpowiednim miejscu (poprawiam - czyli zarówno w pracy jak i w każdym innym miejscu gdzie nie ma serwera ze SpamPal-em) mógł pracować na w/w ustawieniach (poprawiam - na takich ustawieniach by w pracy poczta była filtrowana SpamPal-em a w domu nie bo niby jak skoro nie mam go zainstalowanego na notebooku) np. uruchamiając go za pomocą dwóch ikon?

Z tego co widzę te dane przechowywane są nie w rejestrze a w plikach z kontami katalogu głównego TheBat a podmienianie ich za każdym razem zmieniania miejsca pobytu mojego i mojego komputera może wywołać raczej niezamierzone skutki utraty danych czy niemożliwośći pracy z programem.

Reasumując w skrócie zależy mi na dwóch "ikonkach"- sposobach uruchamiania Bata:
1. Praca - Serwer: BETA, Użytkownik: nazwa_użytkownika@poczta.cośtam.pl
2. Dom -  Serwer: poczta.cośtam.pl, Użytkownik: nazwa_użytkownika

Dzięuję z góry za cenne informacje i wskazówki dotyczące tego zagadnienia.

2

Odp: TheBat w domu i pracy na zmiennych ustawieniach kont

Cojak napisał/a:

W tym układzie by Bat poprawnie odbierał pocztę w pracy z filtrowaniem w ustawieniach serwera POP3 i SMTP w polu serwer wpisana musi być nazwa serwera np. BETA, w Użytkowniku nazwa_użytkownika@poczta.cośtam.pl.

Jak wiadomo przychodząc do domu łączę się np. iPlus-em i by móc ściągnąć pocztę muszę wpisać ustawienia czyli serwer: poczta.cośtam.pl i Użytkownik nazwa_użytkownika.

W związku z tym mam pytanie. Czy można w jakiś sposób uruchamiać Bata z tej samej lokalizacji ale by w odpowiednim miejscu mógł pracować na w/w ustawieniach np. uruchamiając go za pomocą dwóch ikon?

Czy możesz wytłumaczyć prościej całą sytuację? Użyłeś zbyt wielu skrótów myślowych jasnych dla Ciebie, ale np. nie dla mnie. Piszesz: "Jak wiadomo przychodząc do domu łączę się np. iPlus-em", ale wiesz to tylko Ty. Co to jest iPlus? Co masz na myśli pisząc o "tej samej lokalizacji ", "odpowiednim miejscu" i "w/w ustawieniach"?

3

Odp: TheBat w domu i pracy na zmiennych ustawieniach kont

Nie lepiej w domu też włączyć SpamPala?

4

Odp: TheBat w domu i pracy na zmiennych ustawieniach kont

Poprawiłem posta - mam nadzieję, że czytelnie hmm

5

Odp: TheBat w domu i pracy na zmiennych ustawieniach kont

Teraz rozumiem. Niestety, The Bat! nie ma możliwości dynamicznej zmiany parametrów konta. Sądzę, że należy po prostu utworzyć w nim dwa konta: jedno z ustawieniami dla domu, a drugie - dla pracy.

6

Odp: TheBat w domu i pracy na zmiennych ustawieniach kont

Lub w domu też używać SpamPala wink
Wiem powtarzam się, ale kiedyś używałem SpamPala i wiem, że gra warta świeczki a jego sprawność jest/była bardzo zadawalająca.