Temat: puste zalaczniki

Witam,

Wysylalam dzis sporo maili i czasami po wyslaniu wchodze w folder "wyslasne" i spr czy przypadkiem nie zapomnialam dodac jakiegos zalacznika. Otworzylam dwa maile, w ktorych byly zalczaniki, ale mialy wielkosc 0KB wiec pomyslalam, ze poprostu nie zostaly wyslane/zalaczone. Natmiast w pozostalych wiadomosciach wszystko bylo ok, tzn zalaczniki mialy jakas tam swoja wielkosc, np. 23KB. Weszlam do skrzynki przez www i spr jak to tam wyglada i tam te dwie wiadomosci z zalacznikami 0KB mialy normalna wiekosc, np. tych 23KB.

Czy to moja wina/robie cos zle, czy moze wina TheBat!, ze niektore zalaczniki po wyslaniu sa oznaczone jako 0KB?

2

Odp: puste zalaczniki

http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=593

To nie jest tylko Twój problem. Pozdrawiam, MZ.

Odp: puste zalaczniki

Czy korzystacie z opcji "Konto / Właściwości / Pliki i katalogi / Wstawiaj załączniki do wiadomości dopiero w momencie jej wysyłania"? Po czym wysławszy list może przenosicie albo zmieniacie nazwę pliku będącego załącznikiem?

4

Odp: puste zalaczniki

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Czy korzystacie z opcji "Konto / Właściwości / Pliki i katalogi / Wstawiaj załączniki do wiadomości dopiero w momencie jej wysyłania"? Po czym wysławszy list może przenosicie albo zmieniacie nazwę pliku będącego załącznikiem?

U mnie ta opcja jest (i była) odptaszona. Co do kasowania z dysku lub przenoszenia załączników _po wysyłce_, to oczywiście - jak każdy chyba - robię takie rzeczy, jednak od programu oczekuję, że będzie przechowywał zawartość załączników w treści wiadomości. Pozdrawiam, MZ.

5

Odp: puste zalaczniki

A przechowywanie załączników w treści masz włączone?
Poczytaj w podręczniku: Konfiguracja kont w programie
Pliki i katalogi

6 (edytowany przez apoc 2006-04-28 12:13:03)

Odp: puste zalaczniki

lazik napisał/a:

A przechowywanie załączników w treści masz włączone?

Oczywiście. Zaczynam podejrzewać, że odpowiedzialność za takie dziwne zachowanie może odpowiadać opcja "Wstawiaj załączniki do wiadomości dopiero w momencie jej wysyłania". Sprawdzę.

7

Odp: puste zalaczniki

Popatrz w podręcznik i dziła dokładnie ten co ci napisałem. Szczególnie opcja "Przechowywanie załaczników" i lista drop down.

8

Odp: puste zalaczniki

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Czy korzystacie z opcji "Konto / Właściwości / Pliki i katalogi / Wstawiaj załączniki do wiadomości dopiero w momencie jej wysyłania"? Po czym wysławszy list może przenosicie albo zmieniacie nazwę pliku będącego załącznikiem?

Tak wlasnie mam i robie, tylko, ze niektore zalaczniki pozostaja w wyslanych mailach (mimo, ze pliki bedace zalacznikiem byly skasowane po ich wyslaniu) a niektore sa wlasnie "wyzerowane".

Jezeli wszystkie zalaczniki zostaly wyslane, to OK tylko to "0KB" jest troche mylace szczerze mowiac... (do poprawy to! big_smile)
Jak apoc wspomnial, milo by bylo, zeby TheBat! zachowywal wyslane zalaczniki az do momentu skasowania wiadomosci.

9

Odp: puste zalaczniki

Witam
Czy ktoś zrozumiał o co chodzi z tymi załącznikami?
tusi_m przeszkadzało to, że nie wie czy załączniki zostały wysłane.
Mnie natomiast dobija to, że po kilku dniach chcąc coś odszukać w skrzynce wysłanych wiadomości okazuje się że wiadomość jest, ale załącznik ma 0kb i nic się już nie da zrobić. W żadnym innym programie takiej sytuacji nie można spotkać!!
Jak sobie z tym radzić?
Zmieniłem już nawet w opcjach konta żeby przechowywał załączniki w specjalnym folderze, ale po wysłaniu wiadomości wskazany w opcjach folder jest ...pusty!!

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

10

Odp: puste zalaczniki

Jaka masz wersje Nietopierza?
U siebie przejrzalem starsze wiadomosci na dwoch kompach i wszystko jest na miejscu.