1

Temat: Data utworzenia wiadomości a data jej odbioru

Witam

Otoz mam pewien problem, nie wiem czy jest to mozliwe.

Otoz zdarza sie u mnie tak, ze czesto musze zmieniac date na komputerze. I tak gdy mam 2006 jest ok, ale gdy zmienie date na 2001 dnia jakiegos tam, i odbiore poczte - to pozniej w widoku listy, po zmianie daty znowu na 2006, tego maila z 2001 chociaz ze byl odebrany w 2006 mam wyswietlonego jako rok temu ect.

troche ciezko to opisalem ale mam nadzieje ze zrozumiecie. I tu moje pytanie, czy jest mozliwosc by The bat pobieral date utworzenia wiadomosci nie z mojego komputera a z serwera pocztowego ?

kompletnie sie na tym nie znam, moze jest jakies inne rozwiazanie, bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi

pozdrawiam
Tomek

2

Odp: Data utworzenia wiadomości a data jej odbioru

gravis napisał/a:

Otoz mam pewien problem, nie wiem czy jest to mozliwe.

Tak, jest to możliwe (oczywiście to, że masz problem).

gravis napisał/a:

Otoz zdarza sie u mnie tak, ze czesto musze zmieniac date na komputerze. I tak gdy mam 2006 jest ok, ale gdy zmienie date na 2001 dnia jakiegos tam, i odbiore poczte - to pozniej w widoku listy, po zmianie daty znowu na 2006, tego maila z 2001 chociaz ze byl odebrany w 2006 mam wyswietlonego jako rok temu ect.

Podwójne fałszerstwo się nie uda. Skoro zmieniłeś datę i odebrałeś wiadomość, w bazie zostaje zapisana data odbioru taka jaką podał komputer. Po to wprowadzono w poczcie elektronicznej znakowanie czasem, aby utrudnić tego rodzaju zabawy.

gravis napisał/a:

I tu moje pytanie, czy jest mozliwosc by The bat pobieral date utworzenia wiadomosci nie z mojego komputera a z serwera pocztowego ?

Przecież dokładnie tak jest. The Bat! niczego nie dodaje do odebranej wiadomosci (data utworzenia jest wstawiana przez program pocztowy na komputerze nadawcy), natomiast w swojej bazie danych zapisuje datę jej odbioru. Czy to znaczy, że Twój program zmienia datę utworzenia wiadomości? Obejrzyj sobie źródłową postać (klawisz F9) i sprawdź jak jest naprawdę.

3

Odp: Data utworzenia wiadomości a data jej odbioru

o ja pierniczu.

przepraszam jak najbardziej za glupiego posta neutral
Musialem miec cos zle sklecone w utworzonym widoku, i mialem segregacje wiadomosci wedlug daty odebrania a nie utworzenia.

przepraszam jeszcze raz za glupi topic.
dziekuje za szybka odpowiedz.

pozdrawiam
Tomek