Temat: Bayes Filter Plugin

Witam,

Wlasnie dzis zainstalowalem sobie ta wtyczke do The Bat'a. Czy ktos moglby podpowiedziec jak to sie konfiguruje? Na razie pokazuje mi sie okienko z informcja:

"Baza danych wtyczki Bayes Filter Plugin jest pusta. Musisz "wytrenowac" filtr!"

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

2

Odp: Bayes Filter Plugin

musisz miec baze ok. 100 "smieci" i w ten sposob nauczysz go co ma odrzucac, to samo z tzw. dobrymi mailami...
To powinno byc wystarczajace, ale czasem cos jeszcze przejdzie przez filtr...

3

Odp: Bayes Filter Plugin

No ok. Przychodzi mail - spam. I jak mam nauczyc filtr ze ten mail to spam?Mam znaznaczyc Specjalne->Klasyfikuj do Smieci ??To wystarczy? Jak moge sprawdzic, czy oznaczony przeze mnie mail-smiec zostal dodany do bazy? Za kazdym razem jak wchodze w konfiguracje wtyczki to pokazuje mi sie komunikat jak w pierwszym poscie... To normalne?

Moze ktos wrzucic jakies screeny z ustawieniami?

4

Odp: Bayes Filter Plugin

to sie bedzie pojawialo do momentu az w bazie spamu bedzie (chyba) 100 maili...

i wlasnie w ten sposob uczysz filtr, a po dodaniu do bazy powinno Ci okno wyskoczyc z pozytywnym zakonczeniem dodawania do bazy danego maila...

5

Odp: Bayes Filter Plugin

Czerwek napisał/a:

to sie bedzie pojawialo do momentu az w bazie spamu bedzie (chyba) 100 maili...

i wlasnie w ten sposob uczysz filtr, a po dodaniu do bazy powinno Ci okno wyskoczyc z pozytywnym zakonczeniem dodawania do bazy danego maila...

Ano bylo cos takiego.. No to zobaczymy - dzieki za pomoc! wink

pozdrawiam

6

Odp: Bayes Filter Plugin

martinii napisał/a:

I jak mam nauczyc filtr ze ten mail to spam?Moze ktos wrzucic jakies screeny z ustawieniami?

A czytałeś odpowiedni rozdział w podręczniku?

7 (edytowany przez martinii 2005-09-06 16:20:57)

Odp: Bayes Filter Plugin

krzychu napisał/a:

A czytałeś odpowiedni rozdział w podręczniku?

A nie czytalem... Gdzie moge znales informacje na ten temat? Szukam po tej ksiazce, ale nie widze...

8

Odp: Bayes Filter Plugin

martinii napisał/a:
krzychu napisał/a:

A czytałeś odpowiedni rozdział w podręczniku?

A nie czytalem...

:-/

martinii napisał/a:

Gdzie moge znales informacje na ten temat? Szukam po tej ksiazce, ale nie widze...

Szukaj dalej. Może gdzieś przy końcu ... tak, tak... niżej spuść oczęta.... lewe menu 'książki' ... masz? To się cieszę.

9

Odp: Bayes Filter Plugin

Niestety nie widze. Nie moglbys powiedziec wprost? Czy przez kolejne posty bedziesz mnie tak naprowadzal?

Pozdr

10

Odp: Bayes Filter Plugin

martinii napisał/a:

Niestety nie widze. Nie moglbys powiedziec wprost? Czy przez kolejne posty bedziesz mnie tak naprowadzal?

Ja ci daję wędkę - ale rybę musisz sobie złowić samodzielnie. Nie wierzę, żebyś miał sobie nie poradzić. Wykaż się odrobiną samodzielności.