31

Odp: Standardy kodowania znaków

Prozac napisał/a:

Teraz rozumiem.
W sumie to usuwanie tego pliku, podobnie jak pliku unix_msg.mbx, również nie jest konieczne, jeśli we właściwościach eksportu wiadomości do pliku wybierze się opcję 'Zastąp istniejący plik'. Mam nadzieję, że dobrze rozumuję smile

Tak, usuwanie (czyli parametr "W" w wierszu poleceń) nie jest konieczne po włączeniu opcji zastępowania plików.

Prozac napisał/a:

Całe szczęście, że te powiadomienia są w postaci tekstowej, a nie html i można sobie w ten sposób poradzić z problemem.

Z HTML również nie powinno być większych problemów. Po zbadaniu źródlowej postaci wiadomości można byłoby wyróżnić jej stałe fragmenty i skonstruować filtr działający na podobnej zasadzie. Problem mógłby się pojawić wtedy, gdy poszczególne części MIME wiadomości byłyby kodowane np. za pomocą algorytmu Base64 - wtedy należałoby korzystać z zewnętrznych programów lub skryptów do ich rozkodowania i ponownego kodowania.

32

Odp: Standardy kodowania znaków

Zygmunt napisał/a:

Z HTML również nie powinno być większych problemów. Po zbadaniu źródlowej postaci wiadomości można byłoby wyróżnić jej stałe fragmenty i skonstruować filtr działający na podobnej zasadzie. Problem mógłby się pojawić wtedy, gdy poszczególne części MIME wiadomości byłyby kodowane np. za pomocą algorytmu Base64 - wtedy należałoby korzystać z zewnętrznych programów lub skryptów do ich rozkodowania i ponownego kodowania.

No właśnie tak sobie tu grzebię i widzę, że możliwości filtrowania i tworzenia szablonów są wielkie.
Jeśli chodzi o html, to na razie nie napotkałem problemów, ale jeśli takowe wystąpią, będę wiedział w jaki sposób można problem rozwiązać. Swego czasu stworzyłem tu sobie w Delphi kilka prostych aplikacji dekodujących Mime Base64, wiec pewnie też dałoby się coś wymyślić smile
Wielkie dzięki Zygmunt !