Temat: Problem z plikami *.tbb

Wiem , ze ten problem był juz wielokrotnie poruszany , ale nie spotkałam sie na forum ( ani w podręczniku tym bardziej) z takim problemem, jaki mnie dotknął.
Otóz...po reinstalacji systemu ( Windows 2000 Professional) zainstalowałam i uruchomiłam TB. Z The Bat'a zachowanego na dysku D odczytałam sobie zaimportowałam sobie pliki *.tbb do folderów Inbox, Outbox, Sent i nie napotkało to najmniejszych trudności po drodze, ale....przy imporcie z folderu Trash koniec sukcesów:( To znaczy nic sie nie dzieje i wyswietla mi komunikat " Liczba przekształconych wiadomości :0". Nie wiem , co jest nie tak , bo plik ....Trash/messages.tbb zajmuje 1,2 GB. Sprawdzałam przy pomocy Total Commandera F3 i plik jak najbardziej jest i da sie go podejrzec, ale zaimpotrowac sie nie da. Skopiowałam ten konkretny plik *.tbb w inne miejsce i próbowałam go zaimportowac z tego innego miejsca - zaimportował jedna wiadomość 3,5 MB.
Prosze o podpowiedź , jak sobie z tym poradzić. Szkoda mi wiadomości z trzech lat - wiadomo - sentyment:)
Z góry dziekuję
Gabriela

Odp: Problem z plikami *.tbb

Spróbuje mi ktos pomóc? To dla mnie BARDZO ważne...

3

Odp: Problem z plikami *.tbb

mamusiajakubaijasia napisał/a:

ale....przy imporcie z folderu Trash koniec sukcesów Szkoda mi wiadomości z trzech lat - wiadomo - sentyment:)

Czy ja cię dobrze rozumiem: mówisz o sentymencie do zawartości kosza?

Odp: Problem z plikami *.tbb

Tak. Mówię o sentymencie do zawartości kosza:) I nie ma co tu wnikać - kobieta w takim przypadku nie musi byc logiczna, ale BARDZO potrzebuje pomocy. BARDZO!!!
Da się cos zaradzić?

Odp: Problem z plikami *.tbb

I znów bardzo grzecznie i pokornie prosze o pomoc. Nawet nie potrafię opisac , jak bardzo dla mnie ważne odzyskanie tych maili. Dlaczego z outbox, inbox i sent pokopiowały sie pieknie a z Trash nie chcą? Czy dałoby sie temu jakos zaradzić..chocby dłubanina reczną, ale zaradzić?
HELP ME PLEASE ( że zacytuje Beatlesów)

6

Odp: Problem z plikami *.tbb

kopiuj wkej i import jako mboxy nie działa? Zakłądam że w TC widzisz pełne maile.

Odp: Problem z plikami *.tbb

W TC widze całe maile. Import z pozycji TB nie działa. ( zadziałał przy inbox, outbox, sent, a przy trash nie działa). Co do kopiowania , to próbowałam skopiowac i wkleic to do obecnego folderu The Bat/ mail/ nazwa konta/ trash i skopiowało sie , czemu nie , tylko z pozycji TB tych maili przejrzec sie nie da.
Jedyne co dało mi jakakolwiek nadzieję , to skopiowanie starego trash.tbb w "bezpieczne" miejsce i zaimportowanie go z pozycji TB do aktualniego trash.tbb, ale wtedy z 1,2 GB zaszło mi 3,5 MB.....za mało jak na moje potrzeby.
Byc może nalezy mi to:

"kopiuj wkej i import jako mboxy "

wytłumaczyc łopatologicznie , bo nie jestem geniuszem komputerowym.
Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc.

PS. co to znaczy import jako mboxy?

8

Odp: Problem z plikami *.tbb

Wchodzisz do TC, podglądasz plik. Otwierasz notatnik i kopiujesz i wklejasz pojedyncze maile. Następnie importujesz każdy jeden mail jako skrzynka systemu UNIX (mbox).

Jak wyeksportujesz jakąś wiadomość z TB do UNIXa będziesz wiedziała jak to co kopiujesz ma wyglądać. Niestety ja bardziej szczegółowo nie potrafię ci pomóc gdyż pracuję w trybie szyfrowanym a w nim plików .tbb nie ma.

Odp: Problem z plikami *.tbb

Dziekuje za pomoc i prosze o jeszcze.

Mianowicie: weszłam do TC plik podejrzałam, otwarłam notatnik i wlejam poszczególne maile. Ale.... w jakim formacie to mam zapisać? Jako normalne *.txt? I gdzie to zapisać? Wiem juz ( po eksporcie do UNIXa jak to zapisane w UNIXie ma wygladac , ale to kopiowane przy pomocy TC i zapisywane w notatniku wacale tak nie wygląda.

Na marginesie - jezeli zapisuje to w zwykłym trybie notatanika , to nic mi sie jako skrzynka systemu UNIX nie importuje. Czy ja robie cos źle , czy cos z tym plikiem jest nie tak?

Prosze o jeszcze troche pomocy i cierpliwości

10

Odp: Problem z plikami *.tbb

http://thebat.zetema.de/download_tools.html#backup
i TheBat! Message Recover
był wogóle próbowany?

Trudno z tym kopiuj/wklej cokolwiek doradzić, gdyż nie mam .tbb tak jak pisałęm i nie wiem jak to dokładnie sprawdzić.