1

Temat: prześlij jako załącznik w regułach

witam,

może rozwiązanie jest proste, jednak nie potrafiłęm go znaleźć w helpie TB! ani na stronach.

Mój SPAM filtrowany jest poprawnie Bayesem, chciałbym żeby był raportowany do mojego usługodawcy. Ten jednak żąda aby spam był dodany do maila jako załącznik. O ile pojedyńcze przesłanie takiego spamu nie jest problemem ("Alternatywne przekazanie", Shift-Alt-F5), o tyle zupełnie nie wiem jak z tego zrobić regułę.

Proszę o podpowiedź.

2 (edytowany przez Andy 2006-08-21 08:18:41)

Odp: prześlij jako załącznik w regułach

Ale jezeli spam uklada do oddzielnego foldra to zaden problem.
Wystarczy ustawic filter na przekazanie wszystkich wiadomosci z danego foldra i mialo by trybic automatycznie.
Byc moze istnieja jakies inne mozliwosci na skroty :-)
Niemam jak wybrubowac bo niekorzystam z Bayesa.

3

Odp: prześlij jako załącznik w regułach

Andy napisał/a:

Wystarczy ustawic filter na przekazanie wszystkich wiadomosci z danego foldra i mialo by trybic automatycznie.

Nie w tym leży problem. Mogę spokojnie ustawić regułę, żeby SPAM był przekazywany dalej, ale nie jest on wtedy ZAŁĄCZNIKIEM do maila, a tylko ma zmieniane nagłówki To: i From:.
Mi chodzi o to, żeby był dodawany do nowego maila jako ZAŁĄCZNIK - przyjrzyj się temu jak wcisniesz na jakimś mailu Shift+Alt+F5.
Capichi? smile

4

Odp: prześlij jako załącznik w regułach

Jak nastawilem filter aby przekazywal maila dalej to wiadomosc mam potem dwa razy, normalnie + ta sama wiadomosc w zalaczniku , przynajmniej tak zachowuje sie u mnie. Niekorzystam z tej funkcji ale prubowalem to nasymulowac.
Potem wystarczy nastawic wymazanie normalnej tresci z normalnego maila przytym pozostawiajac zalacznik.
U mnie jak wcisne Shift+Alt+F5 to mam funkcje "Przeadresowania".
Jezeli wykonam "Przekazanie" to mail sie pakuje do zalacznika.

5

Odp: prześlij jako załącznik w regułach

Operacje wykonywane przez filtry
- Przekaż wiadomość
"Automatyczne przekazanie wiadomości pod określone adresy zgodnie z modyfikowanym szablonem. Adres odbiorcy można wpisać ręcznie lub wybrać z książki adresowej, otwierając ją za pomocą przycisku umieszczonego obok pola adresowego. Dodatkowe opcje pozwalają przekazać całą wiadomość włącznie z zacytowanym nagłówkiem, zabronić przekazywania załączników oraz przesłać wiadomość jako załącznik w formacie MIME."
cytat z podręcznika