1

Temat: [regula] zle reklasyfikowanie

witam

chcialbym sie upewnic ze wszystko w pozadku z thebatem i regula u mnie na kompie;)

thebat w wersji 3.0.1.33
regula 2.2.1.0

takie mam statystyki

Ogólne
  Przefiltrowane wiadomości:  843 (409 spamu, 434 hamu)
  Ilość Spamu:                48,52%
  Wydajność Bayesa:           98,91%

Bayes
  Wiadomości w bazie:            2048 (1028 spamu, 1020 hamu)
  Relacja Spam/ham:              1,01 / 1
  Sprawdzonych wiadomości:       736
  Automatycznie nauczonych:      607 (392 spamu, 215 hamu)
  Wiadomości zreklasyfikowanych: 8 (0 do spamu, 8 do hamu)

dziwi mnie ostatnia linijka.
dostaje duzo spamu ktory trafia do normalnych folderow zamiast do kosza odrazu, a mimo tego bayes nie uznaje tego jako reklasyfikacja przez co wydajnosc bayesa wzrasta, tymczasem udaje mu sie zakfalifikowac spam w malej ilosci.

macie jakies wytlumaczenie takiego zachowania?

pozdrawiam

2

Odp: [regula] zle reklasyfikowanie

sdx napisał/a:

macie jakies wytlumaczenie takiego zachowania?

Najwięcej o reguli wie chyba lazik_s, więc jak tylko wyłowi twój post, to jest szansa, że zareaguje...

3

Odp: [regula] zle reklasyfikowanie

Wyłowił już wcześniej, ale ... niestety u siebie ma to samo i wnioskuje, że to błąd Reguli. Niestety ostatnio zupełnie brakuje lazikowi_s czasu i nawet do autora ciężko mu napisać.

Trzeb być dobrej myśli w końcu lazik_s się weźmie i skrobnie conieco na forum batboard http://www.batboard.net/index.php?board=70.0 (nie ukrywam, iż mam nadzieję, że ktoś mnie uprzedzi)

4

Odp: [regula] zle reklasyfikowanie

a widzisz, takie buty
okej, to czekam na rowiazanie zagadki:)

5

Odp: [regula] zle reklasyfikowanie

Gaijin odpisał:

Ich habe es soeben getestet, sowohl von Ham zu Spam, als auch
umgekehrt. Die Statistik stimmt.

Co świadczy o tym, iż przetestował mechanizm statystyk na funkcje reklasyfikacji i u niego wszystko działa OK. Nie wiem co o tym sądzić - może to lokalne problemy lokalizacyjne? CHyba przyjdzie z tym żyć, lub bardziej szczegółowo znaleźć przyczynę takiego zaobserwowanego przez nas zachowania Reguli.

ps. Sory że tak długo odpisywałem, ale najzwyczajniej zapomniałem o tej sprawie tutaj napisać. Sama odpowiedź przyszła do mnie już jakiś czas temu, bo 16 września.

6

Odp: [regula] zle reklasyfikowanie

ogolnie to ta wtyczka dziwnie dziala
niby przerzuca wiadomosci automatycznie do folderu spam, a w statystykach nadal nic sie nie zmienia
dopiero musialem zaznaczyc wszystkie wiadomosci w folderze spam i jeszcze raz zaznaczyc jako spam. wtedy sie statystyki zmienily.
i to zliczanie automatycznie nauczonych tez cos nie dziala tak jak powinno.
dostalem jakies 3000 maili (w tym 2900 spamu - nie wiem co sie dzieje) a w automatycznie nauczonych nadal nie wiecej niz 1000.

7

Odp: [regula] zle reklasyfikowanie

Wielkości ustawionej bazy danych może cię ogranicza?

8

Odp: [regula] zle reklasyfikowanie

no nie wiem
dzisiaj wlaczam thebata i

 Wiadomości w bazie:            2962 (990 spamu, 1972 hamu)

tymczasem wczoraj dodalem te 2000 spamu. to co sie wczoraj nauczyl dzisiaj znowu zapomnial.