1

Temat: Makro z tematem

Witam.
Napisałem sobie filtr, który wysyła uruchamia skrypt perla i wysyła mi sms'a z nadawcą nowej wiadomości, tematem i treścią. Mam właśnie problem z tym, aby przekazać do skryptu temat wiadomości. Uruchamiam skrypt z poziomu TheBat'a tak:

D:\Programming\Perl\Perl\bin\perl.exe D:\Programming\Perl\Programs\pub\miasto.pl moj_numer_telefonu "\"Od: %FROM Temat: %FULLSUBJ Tresc: %TEXT"\"

Pole Od i Tresc zostaja przekazane, natomiast Temat zawsze jest pusty. Jakiego makro mam użyć ? Próbowałem też: %SUBJ, ale także nie działa.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

2

Odp: Makro z tematem

KKKas napisał/a:

Temat: %FULLSUBJ ...
natomiast Temat zawsze jest pusty. Jakiego makro mam użyć ? Próbowałem też: %SUBJ, ale także nie działa.

No tak, może jeszcze spróbuj %Subiektikus, %Tematicos i tym podobne. Później "weź do ręki" podręcznik do TB! i zobacz co słychać w dziale Makropoleceń. W szczególności poczytaj o tych zaczynających się na %O

3

Odp: Makro z tematem

Przeglądałem podręcznik, ale jakoś musiałem nie zauważyć wszystkiego. Dzięki. %OFULLSUBJ zadziałało jak należy.

4

Odp: Makro z tematem

Przeglądałem podręcznik, ale jakoś musiałem nie zauważyć wszystkiego. Dzięki. %OFULLSUBJ zadziałało jak należy.

I tak też miało być wink Pamiętaj o O bo ma w wielu wypadkach znaczenie.