Temat: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

Witam serdecznie. Programu The Bat użytwam już od dłuższego czasu jednak dopiero niedawno postanowiłem zagłębić się w jego konfigurację.
I tu nasunęło mi się pytanie; w jakim celu wykorzystuje się oznaczenie czerwoną flagą wiadomości ?
Czy można tak ustawić program, aby po naciśnięciu na świeżo otrzymaną wiadomość - jej tytuł zmieniał barwę np. na czerwoną w przypadku, kiedy na wiadomość nie odpowiedziałem. A może istnieje w The Bat system informujący mnie na jakie wiadomości odpowiedziałem a na jakie nie ?

W jaki sposób można wykorzystać widok koperty znajdującej się w pasku widoku?

W jaki sposób można wykorzystać zakładki dla folderów oraz zakładki listy wiadomości ?

2

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

Dla wiadomości bez odpowiedzi polecam oznaczenie przychodzących wiadomości odpwiednim zdefiniowanym kolorem a następnie przy odpowiedzi (Listy na które odpowiedziano) na wiadomość ustawieniu dla niej innego koloru. Kolorowanie w opcjach głównych programu a filtry w menadzerze filtrowania.

3

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

a czy mógłbyś po prótce opisać kork po kroku jak to zrobić ?

4

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

1. Utworzyć kolor dla wiadomości bez odpowiedzi
2. Utworzyć kolor dla wiadomości na które odpowiadasz
3. Otworzyć Sortowanie i filtrację i ustawić:
a) dla wiadomości przychodzących kolorowanie bez odpowiedzi
b) dla Listów na które odpowiedziano kolor odpowiedzi

5 (edytowany przez pawlikp100 2006-12-31 18:19:03)

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

Zrobiłem tak - zdefiniowałem kolory dla wiadomości bez odpowiedzi oraz dla wiadomości na które odpowiadam - jednakże już tutaj pojawia się problem ponieważ nie wiem jak ustawić program - aby początkowo każdą wiadomość która przyjdzie oznaczał jako wiadomość bez odpowiedzi (ewentualnie przeczytaną ale bez odpowiedzi)
a dopiero w momencie jak wiadomość taką przeczytam i jednocześnie na nią odpowiem - aby program sam zmienił kolor wiadomości
jednym słowem punkty 1 i dwa zrobiłem
co do punktu 3 nie wiem niestety jaki muszę określić warunek oraz operację aby to wszystko działało.
Proszę o radę.

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

pawlikp100 napisał/a:

nie wiem jak ustawić program - aby początkowo każdą wiadomość która przyjdzie oznaczał jako wiadomość bez odpowiedzi (ewentualnie przeczytaną ale bez odpowiedzi)
a dopiero w momencie jak wiadomość taką przeczytam i jednocześnie na nią odpowiem - aby program sam zmienił kolor wiadomości
jednym słowem punkty 1 i dwa zrobiłem
co do punktu 3 nie wiem niestety jaki muszę określić warunek oraz operację aby to wszystko działało.
Proszę o radę.

Widzę, że wątek ma trzy tygodnie, ale tak pro forma odpowiem...

Warunek: dowolna wiadomość
Operacja: znaczniki - pokoloruj

Pierwszy filtr dla wiadomości przychodzących bądź przeczytanych, drugi dla tych, na które odpowiedziano.

7

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

Witam ponownie
dziękuję za rozwiążanie - muszę przyznać, iż te działa ale tylko częściowo...
mianowicie listy, które spływają na moją skrzynkę a później są ściągane przez The Bata odpowiednio są kolorowane zgodnie z warunkiem pierwszym - czyli kolorowanie listów bez odpowiedzi
jednak kiedy odpowiem na dany list, jego kolorowanie nie ulega zmianie... na ustawione przeze mnie
gdzie mogłem popełnić błąd ?

8

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

pawlikp100 napisał/a:

[...]odpowiednio są kolorowane zgodnie z warunkiem pierwszym - czyli kolorowanie listów bez odpowiedzi
jednak kiedy odpowiem na dany list, jego kolorowanie nie ulega zmianie... na ustawione przeze mnie
gdzie mogłem popełnić błąd ?

Sądzę, że umieściłeś drugi filtr (bo o dwa filtry tutaj chodzi, a nie o dwa warunki) w niewłaściwej grupie. Powinien on należeć do grupy Listy, na które odpowiedziano.

9

Odp: Automatyczne oznaczanie wiadomości bez odpowiedzi

miałeś rację
drugi filtr był umieszczony w tym samym miejscu co pierwszy - teraz wszystko działa jak należy
Pozdrawiam i do następnego problemu :-)

p.s. dziękuję ślicznie