1 (edytowany przez Rastel 2006-10-07 09:15:47)

Temat: Filtrowanie wg. daty

Witam
Ostatnio doszedłem do wniosku, że wypadałoby trochę uporządkować pocztę. Chciałem to zrobić automatycznie (filtrami) i nawet częściowo mi się udało. Nie wiem tylko jak mam odfiltrować maile wg. daty. A konkretnie chcę, żeby mi przerzuciło maile starsze niż np. pół roku do osobnego foldera. W filtrach znalazłem kryterium daty, ale tam można podać tylko konkretną, a to mnie nie ratuje. Jak to zrobić?

I druga sprawa - jak już się uda to co powyżej, to chciałbym, żeby mi te maile przerzucał z oryginalną ścieżką. Chodzi mi o to, że jeżeli mail znajduje się w folderze Konto->Odebrane->XYZ, żeby go wrzucił w folder Archiwum->XYZ. Żeby nie było zbyt prosto powinien te foldery (w Archiwum) sam zakładać :]

Jest to w ogóle wykonalne? I jeśli tak, to w jaki sposób?

2

Odp: Filtrowanie wg. daty

1. Użyj alternatywnego usuwania, które przenosić ci będzie stare wiadomości do zdefiniowanego folderu.
2. Jeżeli filtrami to popatrz na makropolecenie %FOLDERNAME i wpisz je odpowiednio w ścieżce.

3 (edytowany przez Andy 2006-10-07 11:02:14)

Odp: Filtrowanie wg. daty

Widze ze troche sie spuznilem z odpowiedzia.
Pobaw sie troche z filtrami a jest tam taka opcja jaka potrzebujesz.
Naprzyklad mozna ustawic filtrowanie wiadomosci przeczytanych z warunkiem Wiek z przed 180 dni.

Udalo sie to rozwiazac w bardzo prosty sposob:
Trzeba wytworzyc filter na przeczytane wiadomosci z wiekiem x dni.
Nastepnie przez opcje w zaleznosci od potrzeb, Przesunac albo Skopiowac
do konkretnego folderu z macropoleceniem jakie podal Lazik.
\\konto\Archiv\%FOLDERNAME   - ta sciezke mozesz ustawic wedlug swoich potrzeb
z zaznaczeniem "v" wytworzyc w razie potrzeby

Prubowalem na kilku wiadomosciach tak to zatrybilo bez problemu.
W Archiwie byly automatycznie wytwarzane foldre tak sa w zrodlowym katalogu.
Wersja Becika 3.85.03

4

Odp: Filtrowanie wg. daty

OK to już mam. A teraz powiedzcie mi jak to zrobić, żeby filtr ładował się przy starcie programu i żeby obsługiwał wszystkie podfoldery? Bo filtrowanie ręczne kilkudziesięciu katalogów dziennie jakoś mi się nie uśmiecha :>

5

Odp: Filtrowanie wg. daty

1. Ustawienie usuwania alternatywnego przy konfiguracji konta (także konfiguracja konta dla folderu wspólnego) Opcjach dodatkowych:
- Opróżniaj kosz przy wyjściu
- Kompresuj wszystkie foldery na zakończenie
2. Użycie SMartBata i zdefiniowanie operacji ponownego filtrowania folderów