1 (edytowany przez mariusz_d 2006-11-29 14:01:54)

Temat: Szablon nowej wiadomości - problem.

Witam wszystkich.
Kombinuję ze zautomatyzowaniem generowania raportów, które wysyłam emailem.
Mam Nietoperza 3.5.22.
Chcę utworzyć szablon który codziennie wygeneruje mi nową wiadomość i zapisze w folderze do wysyłki.
Terminarz opanowałem, pięknie generuje mi wiadomość. Ale chcę teraz żeby wiadomość temat miała automatycznie wygenerowany temat i kawałek treści.
skleciłem takie coś:
%SUBJ="Informacje"+%DATE
%TEXT'"
Dzień dobry !
bla bla tu treść wiadomości   "
Co jest nie tak bo tworzy mi pustą wiadomość
adresatów dodałem wcześnie w terminarzu.
Co skopałem?

2

Odp: Szablon nowej wiadomości - problem.

mariusz_d napisał/a:

Ale chcę teraz żeby wiadomość temat miała automatycznie wygenerowany temat i kawałek treści.
skleciłem takie coś:
%SUBJ="Informacje"+%DATE
%TEXT'"
Dzień dobry !
bla bla tu treść wiadomości   "
Co jest nie tak bo tworzy mi pustą wiadomość

Polecam na początek lekturę rozdziałów podręcznika traktujących o użytych przez Ciebie makropoleceniach. Jedynie makra %Date użyłeś właściwie, pozostałe makra dotyczą wiadomości oryginalnej i można ich używać w szablonach odpowiedzi, przekierowań itp. - nigdy w szablonie nowych wiadomości (wyjątkiem jest %Subj - patrz niżej). Cudzysłowy, apostrof i znak "plus" także są zbędne. Oprócz tego - zakładam że zrobiłeś to prawidłowo - ten szablon musi być zdefiniowany w terminarzu (pod przyciskiem Edycja na zakładce definiującej wysyłkę wiadomości).

Temat wiadomości definiuje się za pomocą makra %Subject="Tutaj temat". Ty zapewne chciałeś w temacie wpisywać także datę, czyli powinieneś zapisać to następująco: %Subject="Informacje %Date". Użyte przez Ciebie makro %Subj zwraca temat wiadomości (którego w tym momencie przecież jeszcze nie ma).

Makro %Text jest tu całkowicie zbędne, ponieważ jako wynik działania otrzymujesz treść pierwotnej wiadomości (a tej przecież nie ma, bo tworzysz nową wiadomość, a nie odpowiedź). Pozostałe stałe fragmenty wiadomości wpisujesz według własnego uznania.