1

Temat: przenośność voyagera

Od kilku lat używam TB (1|2.x)na kilku komputerach, na których pracuje, jednak ręczna synchronizacja katalogu poczty (i rejestru sad ) zaczyna mnie męczyć. Pomyślałem więc o voyagerze, którego mógłbym w całości kopiować pomiędzy komputerami. Mam więc pytanie do użytkowników, czy klucz rejestracyjny wiąże program z konkretnym dyskiem (np. pendrive'em), czy też można swobodnie przenosić zarejestrowany program pomiędzy dyskami twardymi różnych komputerów? Wiem, że to pytanie może wydawać się głupie, ale podczas próby pierwszego uruchomienia voyagera komunikat mówi o "potrzebie uaktywnienia medium, aby można było z niego korzystać" - nie chce kupować upgrade'u do wersji 3.x tylko po to, żeby przekonać się, że voyager może działać tylko na jednym nośniku , co w moim przypadku się nie sprawdzi.
Z góry dzięki za odpowiedź, a że jest to mój pierwszy post na forum to przy okazji witam wszystkich serdeczne smile

--
Pozdrawiam
Krzysiek

2 (edytowany przez kemor 2007-01-02 22:03:18)

Odp: przenośność voyagera

Niestety jest limit aktywacji (4). Dyskusja na ten temat jest w wątku:

http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=815

Ponadto kopiowanie baz Voyagera nic nie da, są to bazy szyfrowane i mogą być odczytane tylko na nośniku na którym był instalowany program

3

Odp: przenośność voyagera

dellti napisał/a:

...Pomyślałem więc o voyagerze, którego mógłbym w całości kopiować pomiędzy komputerami...

Voyager nie nadaje się do takiej pracy. Jego przenośność wynika z możliwości działania bez instalacji w systemie operacyjnym, czyli np. na przenośnym dysku twardym (lub pamięci typu flash). Przez jakiś czas korzystałem z takiego rozwiązania na dysku 100 GB z interfejsem USB i sprawdzało się bardzo dobrze. Odpada wtedy konieczność synchronizacji danych między różnymi komputerami, ponieważ program cały czas korzysta z tej samej bazy wiadomości, filtrów, szablonów i innych ustawień. Po wyłączeniu programu i odłączeniu dysku zabierasz po prostu wszystkie dane ze sobą.

4

Odp: przenośność voyagera

czyli tyle z mobilności. Myślałem, że będę mógł zamienić wszystko na Voyagera i nie trzeba będzie już przenosić poczty z biura do domu, a tu D.

5

Odp: przenośność voyagera

Nie zrozumieliśmy się... Przecież Voyager jak najbardziej nadaje się do obsługi poczty na dowolnej liczbie komputerów - musisz tylko zadbać o odpowiedni rozmiar nośnika, aby wszystko się na nim zmieściło. Na komputerach stacjonarnych nie musisz wtedy niczego instalować.