1

Temat: Odbieranie poczty - do konkretnego katalogu + kilka pytan

Witam

po raz czwarty probuje przesiasc sie na Bata, gdyz Outlook doprowadza mnie do szalu swoja powolnoscia. Poprzednie trzy razy nie udalo mi sie przeniesc gdyz codziennie jestem zalewany mailami i nie mam az tyle czasu na konfiguracje i szukanie detali.
Stan obecny - skrzynka o wielkosci 4,5 gb, poczta firmowa z 4 lat, z tendencja do szybkiego puchniecia, oczyszczanie wiadomosci nie pomaga. Outlook lezy, Bat sobie radzi.
ale nie o tym, Przesiadlem sie na wersje 3.95, wersja Christmas. Zaimportowalem poczte, wszystko pieknie. Problem ktory mnie rozlozyl na lopatki to:
- nowa poczta przychodzi mi nie do katalogu Foldery Osobiste/Skrzynka odbiorcza - czyli to co odziedziczylem po Outlooku 2007, a do katalogu Odebrane, ktory stworzyl sie po skonfigurowaniu konta. A ja bym chcial aby bylo w skrzynce odbiorczej, gdyz od lat tak mam.
- w ktorym miejscu zmieniam czcionke z domyslnej Tahomy na czcionke, Verdane, ktora uzywam w Outlooku - dla calego programu, a nie tylko dla wiadomosci
- zainstalowalem wtyczke antispamsniper, ktora nie filtruje mi wiadomosci - wersja 1.7.0.8 - wersja darmowa. Dziala, bo cos tam sobie dodaje w statystykach rozpoznanego spamu, ale nie odsiewa mi do folderu smieci - prosze o pomoc.

Wiem ze to jest fatalny post, ze powinienem pogrzebac w opcjach itd, ale po prostu nie mam czasu, a licze na Wasza pomoc. Jestem zrozpaczony obecna sytuacja, Thunderbird ani inne programy nie spelniaja moich oczekiwan, pozostal mi Bat, a juz 3 razy mi sie nie udalo.

pozdrawiam
rzepka

2

Odp: Odbieranie poczty - do konkretnego katalogu + kilka pytan

Niechce Ciebie zniechecac do TheBeta.
Ale abys mogl lepiej wykorzystac jego mozliwosci niestety bedziesz musial poswiecic troche czasu.
Najlepiej skonfiguruj sobie nowe konto z mala iloscia poczty i tam sie pobaw z nastawieniami i filtrami.
W folderze odebrane przetrzymuj jak najmniej wiadomosci. Staraj sie przenosic albo filtrowac poczte do innych folderow (dlaczego? ze wzgledu bezpieczenstwa, folder odebrane jet najbardziej narazony na uszkodzenie a potem zaczynaja sie schody z odzyskiwaniem calej poczty).

Czcionki mozesz nastawic w:
Opcje
Konfiguracja
Podglad / Edycja