1

Temat: selektywne pobieranie -załączniki

Czy da rade zrobić tak że bat pobiera i czyta pocztę z załącznikami tylko wtedy, kiedy załaczniki maja tylko określone rozszezenia?
Chodzi o to, że chce dostawać tylko maile z załączniknikami określonych typów, ewentualnie nie dostawać maili z załącznikami *.exe, *.pif, *.com
A osoby które mam w książce i wysłały mi list z niepożądanym załącznikiem niech dostają info że mail nie doszedł (wg szablonu) Tym spoza Adessbooka daruje majle zwrotne

2

Odp: selektywne pobieranie -załączniki

@rtur napisał/a:

Czy da rade zrobić tak że bat pobiera i czyta pocztę z załącznikami tylko wtedy, kiedy załaczniki maja tylko określone rozszezenia?

Sądzę, że sam mogłeś sobie odpowiedzieć na to pytanie, sprawdzając kryteria filtrów selektywnego pobierania poczty lub stosowny rozdział w podręczniku. Takiej możliwości selektywnego pobierania poczty po prostu nie ma i nic na to nie można poradzić. Z punktu widzenia transportu wiadomości załącznik niczym nie różni się od treści - dopiero program pocztowy po pobraniu całości może go zdekodować i określić jego charakterystykę (rodzaj, wielkość, skojarzenie z systemem operacyjnym itp.).

Wniosek jest jeden: musisz pobrać całą wiadomość i dopiero wtedy możesz filtrować, ustawiając obecność danego typu pliku jako kryterium filtru (mogą to robić jedynie zwykłe filtry, a nie filtry selektywnego pobierania). Wtedy można usuwać wiadomość bez czytania, wysyłać powiadomienia, przenosić ją do specjalnego folderu itp.

Stanowczo nie polecam wysyłania wszelkich powiadomień do nadawców wiadomości zawierających niepożądane załączniki, a szczególnie powiadomień automatycznych. To najlepsza droga do rozesłania swojego adresu do spamerów, pomijając fakt, że adresy nadawców są zazwyczaj sfałszowane. Po prostu ignoruj takie wiadomości, usuwaj je i to wszystko.

Oczywiście, pewnym zabezpieczeniem przed wysyłką Twojego adresu do spamerów jest obecność adresu nadawcy w Twojej książce adresowej - wtedy możesz sobie na to pozwolić. Takie powiadomienie może wysyłać filtr poczty przychodzącej, którego dodatkowym kryterium będzie obecność adresu nadawcy w książce. Zbuduj sobie na taki filtr, przetestuj go (bo jest taka możliwość bez faktycznego uruchamiania - patrz menu pod prawym klawiszem myszy po zaznaczeniu danej wiadomości) i dopiero wtedy włącz na stałe.