Temat: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

Witam,

W firmie obsługuje klika skrzynek pocztowych, do tej pory nie przeszkadzała mi sytuacja, w której odpowiadam ze swoim adresem, lecz teraz chciałbym to zmienić.

Czy istnieje możliwość skonfigurowania tak programu, aby było dropdown menu z lista adresów do wyboru?

pozdrawiam

2

Odp: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

Rozwijana lista adresów przypisanych do Twoich kont jest dostępna w oknie edytora dla pól From i Reply-To. Oprócz tego możesz wpisać ręcznie dowolny adres albo ustawić go na stałe w parametrach konta lub za pomocą szablonu. Mam co prawda wątpliwości czy Twój serwer wypuści tak adresowaną wiadomość, ale to już kłopot Twój i administratora. Na pewno w ten sposób nie ukryjesz swojej tożsamości i bez problemu uda się ustalić autorstwo wiadomości.

3

Odp: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

Ok a moglbym Cie bardzo poprosic o jakis przyklad szablonu. Jak dostaje mail na admin@ chce odpisac jako admin@ jak na biuro@ chce odpisac jako biuro@ jak na robert@ chce odpisac jako robert@. Co do tych tam z administratorem i ukrywaniem, jak widzisz chodzi glownie o to zeby odpisac nie ze swojej skrzynki tylko z tych skrzynek (aliasow) na ktory sie dostaje maila, co do serwera SASL+TLS i  permit_sasl_authenticated jakby zalatwia sprawe, zwlaszcza ze wszystko jest z domen oblsugiwanych przez serwer. Zatem nie chodzilo zebym wyslal z nasa.gov aczkolwiek dzieki autoryzacji i ~ na serwerze moge.

pozdrawiam i bardzo dziekuje za odpowiedz.

4

Odp: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

evilblade napisał/a:

[...]Jak dostaje mail na admin@ chce odpisac jako admin@ jak na biuro@ chce odpisac jako biuro@ jak na robert@ chce odpisac jako robert@. [...]

Nie podałeś jak masz skonfigurowane konta w The Bat! i to trochę utrudni odpowiedź. Zakładam, że są trzy (admin, biuro i robert). Jeśli na serwerze są one obsługiwane przez aliasy, to prawdopodobnie na dowolne wybrane konto trafiają także wiadomości do pozostałych aliasów. Można to zmienić za pomocą filtrów selektywnego pobierania poczty (pod warunkiem, że korzystasz z serwera POP3, a nie np. MAPI Exchange).

Gdy poczta będzie trafiała zawsze do odpowiedniego konta w The Bat!, wtedy nie trzeba praktycznie nic robić z szablonami - wystarczą wpisy aliasów w konfiguracji poszczególnych kont, tzn. dane nadawcy i adres zwrotny w koncie admin@ powinny być zgodne z tym aliasem, podobnie jak w pozostałych kontach.

Filtry selektywnego pobierania dla danego konta powinny sprawdzać adresy odbiorcy i ignorować wiadomości adresowane do pozostałych aliasów, czyli:

Dla konta "admin" ignorować wiadomości, w których odbiorca: zawiera biuro@ OR zawiera robert@
Dla konta "biuro" ignorować wiadomości, w których odbiorca: zawiera admin@ OR zawiera robert@
Dla konta "robert" ignorować wiadomości, w których odbiorca: zawiera admin@ OR zawiera biuro@

W taki sposób obsługiwałem kiedyś trzy aliasy i działało bez problemu. Jeśli u Ciebie wygląda to inaczej, opisz dokładnie jak. Być może trzeba będzie posłużyć się szablonami, ale raczej to nie będzie potrzebne.

5 (edytowany przez evilblade 2007-01-21 16:08:08)

Odp: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

Faktycznie, przepraszam nie sprecyzowalem pytania a raczej mojej konfiguracji.
Konta biuro@, admin@ istnieja fizycznie, jednak poprzez aliasowanie mail jest wysylany takze na moje konto robert@. W programie pocztowym odbieram poczte tylko ze swojego konta i filtruje wiadomosci rozkladajac na rozne podfoldery (oczywiscie TheBat).
Poniewaz skonfigurowane mam jedno swoje konto, nie mam mozliwosci innej niz wpisywanie reczne pola adresu from (oczywiscie sygnatury nie zmieniam wszedzie jest ta sama imienna). Przy jednym mailu dziennie moze i takie rozwiazanie by mnie satysfakcjonowalo, przy kilkudziesieciu jest uciazliwe.

Rozwiazujac to kontami osobnymi kontami prawdopodobnie nie bylo by problemu, jednak chcialem sie zorientowac czy istnieje jakis mechanizm, w ktorym moglbym to minimalnie zautomatyzowac.

pozdrawiam i dziekuje za poswiecony czas

6

Odp: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

W polu szablonu dla danego folderu wykorzystaj makropolecenia %FROM i %REPLYTO

7

Odp: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

lazik napisał/a:

W polu szablonu dla danego folderu wykorzystaj makropolecenia %FROM i %REPLYTO

Nie polecam szablonów przypisanych do folderów, ponieważ mogą się pojawić nieoczekiwane skutki uboczne (opisane m.in. w podręczniku). Lepiej zmodyfikować szablony konta. Szablon najlepiej sprawdzi się przy odpowiedzi i przekierowaniu, ponieważ wtedy dostępny jest adres, na który była przysłana pierwotna wiadomość. Makra %From i %ReplyTo to nie wszystko, ponieważ trzeba jeszcze sprawdzać adres odbiorcy pierwotnej wiadomości i wybierać nadawcę za pomocą makra warunkowego %If.

Do oryginalnego szablonu odpowiedzi i przekierowania w konfiguracji konta należałoby zatem dodać następujące wyrażenia (po znaku "@" należy wpisać poprawną nazwę domeny):

%If:"%OToAddr"="biuro@mail.domena.pl"%-
:"%From='Imię Nazwisko <biuro@mail.domena.pl>'%-
%ReplyTo='Imię Nazwisko <biuro@mail.domena.pl>'"%-
%If:"%OToAddr"="admin@mail.domena.pl"%-
:"%From='Imię Nazwisko <admin@mail.domena.pl>'%-
%ReplyTo='Imię Nazwisko <admin@mail.domena.pl>'"%-

W przypadku nowych wiadomości nie ma po prostu danych do zautomatyzowania wyboru adresu - tutaj może pomóc tylko pobieranie poczty z aliasów na oddzielne konta w The Bat!.

8

Odp: Kilka adresów do wyboru w polu From: (Od:)

Wszystko dziala rewelacyjnie, i jest idealnym rozwiazaniem takim jakiego poszukiwalem.
Bardzo dziekuje administratorom za pomoc i cierpliwosc.

pozdrawiam