1 (edytowany przez Meszuge 2020-06-30 20:32:07)

Temat: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

The Bat! v. 8.8.9

Od lat mam w programie skonfigurowane konto o adresie xxxxx@hotmail.com (pop3 i tak lubię!). Teraz wpadło mi do głowy, że założę sobie inny jeszcze adres: yyyyy@hotmail.com. Konto i skrzynka działa, wchodzę do niego bez problemu przez stronę internetową, ale... nie mam pojęcia, jak dodać to nowe konto do The Bat! Automatyczne skonfigurowane dane konta - klapa. Ręczne, przepisane dokładnie z tego pierwszego - klapa. Czy mógłbym prosić o pomoc? Macie może jakiś pomysł?

I druga sprawa: jak skonfigurować na moim nietoperzu konto Gmail? Ja już pomysły wyczerpałem...


Pozdrawiam - M.

2

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Konkretnie z czym masz problem? Czy z menu Konto | Nowe nie udaje Ci się dotrzeć do końca konfiguracji nowego konta? Nie wiem jak jest w przypadku Hotmaila, ale POP3 w GMailu trzeba wcześniej włączyć przez stronę WWW i odblokować możliwość logowania z tzw. "niebezpiecznych" aplikacji. Ustawienia serwerów dla GMaila to smtp.gmail.com (bezpieczne na porcie 465) i pop.gmail.com (bezpieczne na porcie 995).

3

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

odnośnie hotmaila, na koncie webowym jest możliwość konfiguracji
ustawienia-poczta-synchronizacja POP i IMAP-opcje POP-zezwalaj na użycie protokołu POP
czy pamiętałeś o tym?
czy na gmail jest, nie pamiętam

4

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Dzięki za podpowiedź. Chodziło o to, że teraz najwyraźniej serwer nazywa się inaczej, bo office365.com. Tego The Bat! automatycznie nie wymyślił, a stare konto na Hotmailu też jest inne, bo live.com. Ciekawe w takim razie, jakim cudem to stare działa... :-)

Tak, wiem o potrzebie ustawienia pewnych parametrów konta w Hotmailu i Gmailu.

Pozdrawiam - M.

5

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

może również o tym wiesz, ze przy konfigurowaniu konta mailowego w katalogu c:\użytkownicy\name\appdata\roaming\the bat!\, tworzy sie  katalog nazwa@hotmail.com /nazwa@gmail.com/, który przy mylnym skonfigurowaniu utrudnia poprawną konfiguracje, należy go usunąć.

6 (edytowany przez lec 2020-07-03 18:23:37)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

konfiguracja

pop
outlook.office365.com
port 995 - tls

imap
outlook.office365.com
port 993 - tls

smtp
smtp.office365.com
port 587 - starttsl

sprawdzone, dochodzi ze strony ms uwierzytelnienie

7

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Dzięki.

8

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

A co z konfiguracją POP Gmaila? Parametry ustawione tak, jak podaje instrukcja, przekazywanie włączone, włączono dostęp mniej bezpiecznym aplikacjom i...

- Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Certyfikat nie może być użyty do tego celu).

I co dalej? Jakiś pomysł?

9 (edytowany przez lec 2020-08-23 12:07:23)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

sprawdziłem na imap

smtp.gmail.com - port 465
bezp. na spec. porcie tls

imap.gmail.com - port 993
bezp. na spec. porcie tls

a już myślałem, że wszyscy uciekają z Googla

i jak napisałeś

10

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

To ja jeszcze dodam dane dla POP3 (chociaż pisałem już wcześniej):

pop.gmail.com - port 995
bezp. na spec. porcie tls