Temat: Problem z odpowiedzią na wiadomość

Dzień-dobry-wieczór,
Kilka dni temu - po z górą dwóch dekadach używana nieocenionej Eudory... padła była i powstać nie chce - zainstalowałem TheBat! 9.1.14. Jest inaczej... z pewnością trzeba się przestawić i przyzwyczaić. Początkowo było OK... pomyślałem wiec, że może być bardziej niż ok i nieco 'pokombinowałem' w ustawieniach, i... jak okazało się nie po raz pierwszy... lepsze jest wrogiem dobrego niestety. Kiedy odpowiadam na otrzymanego mejla - testowo wysłanego do samego siebie - to kiedy chcę zacząć pisać w następnej linii, wciskając 'enter', jakżeby inaczej, to dalszy ciąg wiadomości 'pisze' mi się w linii, w której dopiero co pisałem. Nawet jeśli postawiona została kropka. Czy mogę przywrócić 'ustawienia fabryczne'? Co powinienem zrobić, żeby było 'tak, jak było'. Help wink

Serdeczności

Tomasz

2

Odp: Problem z odpowiedzią na wiadomość

Niestety, mimo wielu prób nie udało mi się odtworzyć takiego zachowania programu. Wszystkie znane mi polecenia formatowania i konfiguracji edytora niczego takiego nie powodują. Chyba jedynym rozwiązaniem będzie ponowna instalacja programu, przy czym należałoby wcześnie usunąć jego wszystkie wpisy z Rejestru Windows (cała gałąź HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT).

Można także spróbować usunąć plik konfiguracyjny tbuser.def przechowywany w głównym katalogu z pocztą (chociaż w Twojej wersji programu będzie to chyba plik userdef.xml). Jeśli chcesz się mniej frustrować z powodu błędów, proponuję  po ponownej instalacji programu w wersji 9.1.18 pobranie najnowszej wersji beta (32-bitowej https://www.ritlabs.com/download/files3 … 32-full.7z lub 64-bitowej https://www.ritlabs.com/download/files3 … 64-full.7z zgodnie z wcześniejszą instalacją).

Najnowsze wersje beta są budowane z wykorzystaniem bibliotek Chromium dla Windows, co pozwala na przyspieszenie programu i rozwiązanie wielu problemów. Pobrane archiwum beta trzeba po prostu rozpakować do katalogu z programem, ponieważ nie ma tu instalatora.

Oprócz tego na początek polecam podręcznik do programu (do wersji 9 się pisze, ale podręcznik do wersji 8 jest w 95% zgodny z tym co obecnie jest w wersji 9.

3

Odp: Problem z odpowiedzią na wiadomość

Haaa... problem okazał się być problemem wynikającym z mojej nieznajomości programu / braku doświadczenia, bo wystarczyło 'pokombinować' z automatycznym łamaniem wiersza / formatowaniem / justowanie i da się pisać tak, żeby było tak, jak być powinno wink Oczywiście dużo jeszcze przede mną i pewności, że ogarnę i przyzwyczaję się do programu nie ma żadnej, jakkolwiek bardzo dziękuję za pomoc i namiary na 'podręcznik do programu'. Będzie czytany i wcielany w życie smile

Serdeczności

Tomasz