21 (edytowany przez Meszuge 2020-08-25 17:01:17)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Świetnie, właśnie Ci odpisałem. :-)

Zygmunt napisał/a:

Wypróbuj jeszcze jedno: w książce adresowej w bazie certyfikatów Intermediate CA sprawdź czy masz pozycję gmail.com.

Nie mam, ale też nie wiem, jak dopisać certyfikat.

22 (edytowany przez Meszuge 2020-08-25 17:40:48)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Dzięki Zygmunt. Certyfikaty od Ciebie zainstalowane pomyślnie. Bez względu na to, czy próbuję POP czy IMAP, komunikat jest nieodmiennie ten sam:

!25.08.2020, 18:19:10: IMAP  - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Certyfikat nie może być użyty do tego celu).

Dzięki wszystkim za dobre chęci, ale ja mam dosyć.
A tylko jako ciekawostkę dodam, że w ramach eksperymentu zainstalowałem The Bat! w wersji 9.2... Wtedy to konto na Gmailu wysyła pocztę, ale niczego nie odbiera. Bez słowa, bez żadnych ostrzeżeń lub komunikatów o błędach - po prostu nie, bo nie.


--
Pozdrawiam pogodnie - Meszuge

23

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Ewidentnie jest coś w Twoim komputerze, co blokuje komunikację SSL. Chyba The Bat! nie jest tu winien. Jeżeli masz możliwość sprawdzenia działania programu na innym komputerze, sprawdź to.

24

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Zrobiłem eksperyment. Jako, że mam szybki komputer i instalacja systemu zajmuje na nim jakieś 14 minut, zainstalowałem The Bat! na nowym, czystym systemie. Idealnie nowym i czystym, zaznaczam, bo to był tylko test, więc nie było żadnej konfiguracji, programów, sterowników, nic! Efekt jest dokładnie ten sam - z Twoimi Zygmunt certyfikatami lub bez nich. Na Gmail mam ze trzy konta pocztowe, więc próbowałem też inne - ot, taka absurdalna nadzieja nie wiem, na co. Oczywiście kicha.


--
Pozdrawiam pogodnie - Meszuge

25 (edytowany przez marcinp 2022-04-03 01:45:47)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Cześć, odgrzewam temat, wypróbowałem wszystkie opisywane tu sposoby:

usunięcie konta w thebat
usunięcie katalogu z pocztą
usunięcie plików *CA.EBD
rekonfiguracja w google
restarty komputera
instalacje na dwóch różnych PC
wyłączenie antywirusa (w tym kontroli ruchu SSL)
wyłączenie zapory/defendera


Rezultat: bez zmian.

Ale i tak większość rzeczy to są rady z czapy :-) bo komunikat jest jasny, że Certyfikat nie może być użyty do tego celu, zatem nietoperz certyfikat odbiera poprawnie, tylko przy sprawdzaniu coś idzie nie tak.

Dam przykład certów z reala ze zdefiniowanym obszarem wykorzystania: link do screenshota.

Zatem jakiś mechanizm w programie jest kulawy...
Udało się komuś nakłonić nietoperza do działania z gmailem?