Temat: Bieżąca archiwizacja poczty

Witajcie, mija już kilka lat kiedy używam TB i ilość listów, które przetrzymuję na komputerze idzie już w dzieisątki tysięcy. Za każdym razem kiedy uruchamiam TB program wczytuje te listy, co zajmuje czas, pamięć etc. etc.

Czy istnieje jakaś opcja pozwalająca na zarchiwizowanie poczty w taki sposób, żebym mógł za pomocą jednego przycisku wejść do archiwum i przegrzebać interesujące mnie maile, czy muszę poprostu to to zapisać do zwykłego pliku archiwizacji, a w razie potrzeby ładować wszystko do TB ?

Jak rozwiązujecie ten problem ?

2

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

biesior napisał/a:

Jak rozwiązujecie ten problem ?

a. Dzieląc pocztę na różne foldery - tak, żeby w 'odebranych' było niewiele poczty;
b. podręcznik - rozdział 'Archiwizacja danych';
c. tips #1: http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artyk … d=28726680
d. tips #2: http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artyk … d=28751454
e. podręcznik rozdział 'Foldery do przechowywania poczty'

3

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Obecnie do archiwizacji wykorzystuję także w The Bat! oddzielne konto, a w nim foldery na wiadomości z poszczególnych lat. Konto nie musi być powiązane z jakimkolwiek prawdziwym serwerem, ponieważ nie służy do odbioru i wysyłki wiadomości. Ułatwia tylko przeglądanie i wyszukiwanie.
http://thebat.pl/media/3/20051231-l1.png
Zapełnianie folderów "archiwalnych" odbywa się automatycznie zgodnie z ustawieniami dla folderów roboczych. Przykład z pierwszej ilustracji dotyczy właśnie folderów roboczych: do folderu TheBat_List trafiają wszystkie wiadomości z listy dyskusyjnej (działa filtr poczty przychodzącej), które następnie po 60 dniach są przenoszone do folderu 2-6 m (w wyniku kompresji folderu). Po 180 dniach wiadomości w taki sam sposób trafiają do podfolderu 6-12 m.
http://thebat.pl/media/3/20051231-l2.png
Wiadomości starsze niż rok trafiają już do folderów archiwalnych (druga ilustracja) na skutek wywoływanej raz na tydzień kompresji folderów (do tego celu służy odpowiednie zadanie ustawione w terminarzu).

Oczywiście, należy pamiętać o ograniczeniu 2 GB dla katalogu dyskowego - jeśli wiadomości jest więcej lub są bardzo duże, trzeba użyć większej liczby folderów na koncie używanym do archiwizacji.

4

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Mam pytanko, czy stale jest aktualne ograniczenie 2GB w aktualnej wersji 3.85.03 jezeli partycja jest stawiana na NTFS?

5

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Andy napisał/a:

Mam pytanko, czy stale jest aktualne ograniczenie 2GB w aktualnej wersji 3.85.03 jezeli partycja jest stawiana na NTFS?

Nie spotkałem się osobiście ze skutkami tego ograniczenia. Sądzę, że wynika ono nie z systemu plików lecz ze struktury zmiennych użytych w programie do obsługi bazy wiadomości.

6

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Witam.
Posiadam wersję 3.99 The Bat'a i jest pewien problem z bieżącą archiwizacją, której idea jest przedstawiona w 3 poście tego tematu. Mianowice mam 3 konta pocztowe i utworzyłem sobie dodatkowe konto - archiwum się nazywa - w którym to mam odpowiednie foldery przeznaczone do archiwizacji poczty z każdego z 3 kont pocztowych (a w nich podfoldery z miesiącami, latami itp).
Zarówno dla każdego konta pocztowego jak i folderu archiwizacyjnego mam ustawione odpowiednie opcje (te podane przez autorów różnych poradników jak i forumowiczów tego forum) - problem polega na tym, że dla dwóch kont, oczyszczanie starych wiadomości działa prawidłowo, dla jednego część wiadomości jest przenoszona, część nie - wskutek czego np. w Odebranych dla tego konta pocztowego mam wiadomości ze stycznia, podczas gdy w ,,folderze archiwizacyjnym'' również mam pewne wiadomości ze stycznia...
Ktoś może coś poradzić? Dzięki z góry za pomoc

7

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Zwroc uwage w jaki sposob masz nastawiony filter dla archiwum. Przesuwa wiadomosc albo umieszcza kopie.

8

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Filtry nie biorą udziału w procesie przenoszenia wiadomości do folderu archiwalnego, ponieważ wystarczają do tego odpowiednio zdefiniowane właściwości folderu źródłowego (czyli ograniczenie wieku wiadomości, które są tam przechowywane).

Sądzę, że o takim zachowaniu programu decyduje sposób obliczania "wieku" wiadomości. Dokładnie nie wiem jak to się odbywa, ale podejrzewam, że jako początek brana jest data odbioru wiadomości. W takim wypadku np. po imporcie wiadomości z kopii zapasowej do folderu źródłowego mogłyby one być traktowane jako "młodsze" i dlatego nie trafiałyby do folderu archiwalnego.

9 (edytowany przez lp84 2007-08-13 12:34:02)

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

dzieki za odpowiedź - wina leży właśnie po stronie obliczania "wieku wiadomości" -  konkretnie te maile, które powinny być odfiltrowane a nie były, miały w swoim nagłówku dobrą datę odbioru (luty, marzec, kwiecień), natomiast "nietoperz" - prawdopodobnie po imporcie z archiwum w dniu 11 lipca br. - ustawił sobie tą datę na 11 lipca, a skoro w dniu, w którym wspomniałem o problemie, nie minął jeszcze miesiąć, to słusznie (na podstawie swojej daty odbioru, którą [błędnie ?] oznaczył) nie przenosił tych wiadomości.

Poprzenosiłem wszystko ręcznie, tylko teraz kwestia jest taka, że do kolejnych (coraz starszych) folderów archiwizacyjnych owe wiadomości (z datą 11.07) będą przenoszone później. Da sie w jakikolwiek sposób zaradzić temu problemowi ?

10

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Modyfikacja daty odbioru wiadomości nie jest praktycznie możliwa, ponieważ nie ma jej w żadnym polu nagłówka. Tę datę The Bat! przechowuje w swojej wewnętrznej bazie danych (prawdopodobnie w pliku MESSAGES.TBB), a zabawa z tym plikiem jest prostym sposobem na całkowitą utratę wiadomości z folderu. Jeśli wiadomości, które poprzez import zostały sztucznie "odmłodzone", nie jest dużo - można operację importu przeprowadzić ponownie, zmieniając wcześniej datę w systemie. Po ponownej zmianie daty na właściwą wiadomości uzyskają prawidłowy wiek. Trochę to pokręcone, ale powinno zadziałać.