1 (edytowany przez przemek 2021-03-24 20:09:37)

Temat: W pasku adresu "krzaczki"

Witam wszystkich

Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić, mianowicie w pasku adresu w polu "od:" wyświetlają się krzaczki "=?UTF-8?Q?k=adres_nadawcy=40o2=2Epl?=" kodowanie ustawione na UTF-8. Dodam że na serwerze wyświetla się wszystko ok zaś w Bat-cie już nie i dotyczy to tylko kilku nadawców, nie mam pojęcia co ich może łączyć. Kończą mi się pomysły, może ktoś pomóc?

Pozdro Przemek

2

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

Takie zachowanie obserwowano w programie w wersji od 8.6 chyba do 8.9 (patrz wątek https://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2667). W najnowszych wersjach chyba ta przypadłość nie występuje.

Na moje zgłoszenie jeden z autorów programu odpowiedział wtedy:

====================
This behaviour is intentional to address the Mailsploit issues. See what's new in The Bat! 8.2.: "[!] New context-aware message header decoder to address the Mailsploit issues. Besides making the header line decoder context aware, we have also made the following checks in the display name part of an address: if it contains an "@" character or any control character (with code less than code of a space character), then such a name part is discarded."
See https://www.mailsploit.com/index for more information on Mailspoit.
====================

Należy więc szukać znaku kontrolnego ASCII w nazwie wyświetlanego nadawcy (nie w jego adresie e-mail) - to prawdopodobnie jest wspólnym mianownik tak wyświetlanych wiadomości.

3

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

dodam jeszcze, że krzaczki występują tylko w bacie, przeniosłem tymczasowo adres do dwóch innych klientów i tam jest wszystko poprawnie

4 (edytowany przez przemek 2021-03-25 08:16:24)

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

Witam

The Bat w wersji 9.3 64bit, więc powinno być ok ale nie jest.

Zygmunt napisał/a:

Należy więc szukać znaku kontrolnego ASCII w nazwie wyświetlanego nadawcy (nie w jego adresie e-mail) - to prawdopodobnie jest wspólnym mianownik tak wyświetlanych wiadomości."

Nie mam pojęcia co mam z tym począć...?

5

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

Chyba nic nie można zrobić, skoro autorzy programu wprowadzili takie rozwiązanie, wyjaśniając to zasadami bezpieczeństwa. Chodzi po prostu o to, że jeśli w polu From: znajdzie się niedozwolony znak, wówczas jest wyłączany mechanizm dekodujący z Base64 i wpis zostawiany jest bez zmian.

Jeżeli znasz nadawcę, spróbuj mu zasugerować zmianę nazwy lub wysyłkę tylko z samym adresem w polu From:.

6

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

Znam nadawcę, spróbujemy zmienić, dzięki bardzo za pomoc:))

7

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

Ja też mam trochę e-maili obarczonych tą samą wadą i to co je łączy to fakt, że wszystkie one zostały nadane z kont na Wirtualnej Polsce oraz ten sam User-Agent: GWP-Draft.
Nazwa nadawcy wygląda tak:
From: =?UTF-8?Q?wieslaw=2Exxxxxx=40wp=2Epl?= <wieslaw.xxxxxx@wp.pl>
więc żadnych znaków sterujących tu nie widzę.

8 (edytowany przez lec 2021-03-26 06:23:43)

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

zgodziłbym się z tym co napisał Zygmunt, o nieznanym /niedozwolonym/ znaku, to może być polski znak diakrytyczny.

adresy odczytane z nagłówka /wiadomość -pokaż źródło/


=?utf-8?B?UMWCYXRub8WbY2kgT3JhbmdlCQ==?=<yyyyyy@aaaaa>

bbbbbb <xxxxx@aaaaa>


maile otrzymuje z tego samego źródła, które w nagłówku różnią się słowami poprzedzającymi @ /xxxxx i yyyyyy/

może ta baza dekodująca jest z brakami, dotyczy to obecnej wersji bata jak i poprzednich

9 (edytowany przez Chris94 2021-03-28 01:10:40)

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

Jest dokładnie tak, jak to napisano w odpowiedzi od autorów:

"...we have also made the following checks in the display name part of an address: if it contains an "@" character or any control character (with code less than code of a space character), then such a name part is discarded.".

Wszystkie otrzymane przeze mnie maile, w których niepoprawnie wyświetla się nadawca, w polu "nazwa użytkownika" zawierają kod "=40", który odpowiada znakowi "@".
Wszystkie te e-maile pochodzą z kont na Wirtualnej Polsce i w dwóch z trzech przypadków, w nazwie nadawcy zawierają PLiterki. Ale oprócz tego mam też maile z innych kont na @wp.pl, które też zawierają PLiterki w nazwie, a pomimo tego w kodzie źródłowym nie maja znaku "@" i te wyświetlają się poprawnie co sugeruje, że problem może leżeć w konfiguracji konta na wp.pl.

10

Odp: W pasku adresu "krzaczki"

jak wspomniałem dostaje 2 maile od tego samego nadawcy, ale są znaczące różnice w temacie tych maili, może to być przyczyną?