Temat: Konto Google

Jak zresetować hasło do konta Google - nie pamiętam obecnego hasła

2

Odp: Konto Google

Temat nie ma nic wspólnego z The Bat!, zatem odsyłam Cię na stronę Google pod adres: https://support.google.com/accounts/ans … ic=3382296

Tam przeczytasz różne wskazówki, a między innymi:

Nie pamiętasz hasła

    Wykonaj czynności umożliwiające przywrócenie konta Google lub Gmail.
        Aby potwierdzić, że konto należy do Ciebie, musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Postaraj się podać dokładne informacje.
        Jeśli wystąpi problem, wypróbuj wskazówki dotyczące odzyskiwania konta.
    Zresetuj hasło, gdy Cię o to poprosimy. Wybierz silne hasło, które nie było wcześniej używane na tym koncie. Jak utworzyć silne hasło

3

Odp: Konto Google

Niestety, polecane przez Ciebie propozycje nie działają.
Wielokrotnie tak postępowałem i zmieniałem hasło, jak sądzę główne, ale próba użycia tego hasła w poczcie zapętla się bez sensu.
Widzę, że konieczna będzie ponowna instalacja "Bata", ale pojawia się pytanie: jak nie stracić całej obecnej poczty. Oprócz tego chyba głównego konta mam jeszcze kilka innych kont, które działają.
Pozdrawiam
Zenon

4

Odp: Konto Google

Nie napisałeś nic na temat wersji The Bat!, z której korzystasz, ani też o rodzaju konta (POP czy IMAP). W nowszych wersjach The Bat! obsługuje protokół autoryzacji OAUTH używany przez Google. Spróbuj wybrać ten protokół w The Bat! we właściwościach konta w sekcji Serwery pod przyciskiem Uwierzytelnianie dla odbioru poczty. Wtedy pojawi się okno uwierzytelniania Google i będziesz mógł tam przypisać program The Bat! do obsługiwanych aplikacji. Hasło w The Bat! nie będzie już potrzebne, ponieważ sprawę autoryzacji dostępu do tego konta przejmie Google. Dotyczy to zarówno konta POP, jak i IMAP.

Nie sądzę, aby konieczna była ponowna instalacja programu, natomiast odpowiedź na obawę o utratę poczty jest jedna: kopia zapasowa!

5

Odp: Konto Google

Dzięki,
Mam TB! Pro 64 bit v.9.4.4., konta IMAP
Ta porada też nie działa - próba dostania się do właściwości tego jednego konta wywołuje pytanie o hasło.
Inne konta działają, a OAUTH jest "obecne".
Z. J.

6

Odp: Konto Google

Czy to oznacza, że nie możesz się dostać na konto Gmail przez przeglądarkę? Jeżeli tak, to musisz jednak próbować zresetować hasło korzystając z narzędzi Google. Ponieważ jest to konto IMAP, to nie powinieneś utracić wiadomości przechowywanych na serwerze (chyba, że ustawiłeś kiedyś jakieś opcje usuwania).

7 (edytowany przez lec 2021-08-28 08:08:04)

Odp: Konto Google

podstawą uruchomienia konta google jest logowanie przez przeglądarkę, w prawym górnym narożniku, następnie akceptacja warunków, dalej google wysyła kod który należy skopiować do okienka w dolnej części.
kiedyś to było inaczej.

dodam jeszcze, przy instalowaniu powtórnym i odtwarzaniu z kopi zapasowej zachodzi konieczność powtórnej autoryzacji

8

Odp: Konto Google

Bardzo dziękuję.
Zenon