Temat: Synchronizacja wiadomości wysłanych

Proszę o pomoc w konfiguracji Bat'a pod kątem synchronizowania wiadomości wysłanych. Mam kilka komputerów i chciałbym aby na każdym były synchronizowane wiadomości wysłane. Konto mam na pro.onet.pl. Dziękuje za wskazówki.

2

Odp: Synchronizacja wiadomości wysłanych

Masz kilka możliwości udostępniania wiadomości między komputerami (niekoniecznie tylko wysłanych):

1. Skorzystać z protokołu IMAP do obsługi konta. Onet chyba udostępnia taką możliwość. Wówczas The Bat! na każdym komputerze będzie miał zsynchronizowaną zawartość folderów. Konieczne jest także w konfiguracji konta w sekcji Zarządzanie pocztą przypisanie domyślnego folderu Wysłane do folderu SENT na serwerze IMAP.

2. Drugi sposób (chyba lepszy przy obsłudze konta za pomocą protokołu POP) to skorzystanie z serwera plików w sieci lokalnej. Rozumiem, że wszystkie komputery są do tej sieci podłączone - jeśli nie to pozostaje dysk w chmurze (np. Google lub Microsoft). Aby z tej możliwości skorzystać, musisz we właściwościach konta na każdym komputerze wskazać katalog macierzysty dla tego konta umieszczony na dysku sieciowym. Wtedy wszystkie wiadomości z każdego komputera będą trafiać do folderów w tym katalogu. Nie próbowałem takiego rozwiązania i obawiam się, że tu mogą być kłopoty przy jednoczesnym dostępie z kilku komputerów do tych samych danych. Musisz zatem sam to sprawdzić (wcześniej zrób kopię zapasową konta).

3. Trzeci sposób to użycie filtru poczty wychodzącej (takiego samego na wszystkich komputerach). Wcześniej tworzysz na każdym komputerze na koncie programu The Bat! zwykły folder. We właściwościach tego folderu podajesz jego lokalizację na dysku sieciowym lub w chmurze. Filtr poczty wychodzącej reagujący na dowolną wiadomość powinien przenosić (albo tylko kopiować) wysyłane wiadomości do tego folderu. Ponieważ folder będzie widoczny w identyczny sposób ze wszystkich komputerów, to odczyt wiadomości wysłanych nie powinien stanowić problemu. Nie można, niestety, wskazać lokalizacji sieciowej tylko dla folderu "Wysłane", podobnie jak dla innych folderów systemowych - stąd wynik konieczność użycia folderu dodatkowego.

Uwaga
Niestety, trzeci sposób (a prawdopodobnie także i drugi) nie działa tak jak sobie wyobrażałem. The Bat! nie ma mechanizmu synchronizacji pojedynczych folderów - pozostaje zatem tylko konto IMAP.