1 (edytowany przez PawelSokolowski 2022-01-04 11:30:27)

Temat: Jak wysłać email do wielu odbiorców, bez ujawniania ich adresów ?

Cześć,
Jak w temacie, potrzebuję wysłać tego samego maila do wielu odbiorców  (klienci), tak, żeby nie widzieli adresów inych odbiorców ?
Treść maila dokładnie ta sama, więc nie chodzi mi o podmianę jakichś tagów na nazwiska, nic takiego.
Próbowałem "Kopia ukryta", ale pojawia się problem, że nie ma tego maila w wysłanych.
A w biurze rachunkowym, jeżeli wysyła się do klienta informację, że ma zapłacić podatek, to musi być taki mail zachowany jako dowód.
Do tego musi być też w tym dowodowym mailu lista odbiorców.

2

Odp: Jak wysłać email do wielu odbiorców, bez ujawniania ich adresów ?

Najlepiej do tego celu posłużyć się funkcją korespondencji seryjnej, dostępną z poziomu książki adresowej. Rozumiem, że masz dane odbiorców (e-mail i ich nazwiska) wpisane do książki adresowej - jeśli nie - wpisz ich np. tworząc grupę adresów. Potem należy stworzyć szablon podręczny, czyli w praktyce będzie to treść listu. Po zaznaczeniu w książce adresowej odbiorców twojej korespondencji (najlepiej od razu całej grupy), wskazujesz szablon z treścią i wysyłasz.

Działa to bez problemów, a jeśli chciałbyś dokumentować do kogo wysłałeś list, można zapisywać dane adresatów wysłanej korespondencji w pliku tekstowym. Robi się to prosto z poziomu szablonu wysyłkowego i filtru poczty wychodzącej (jeżeli trzeba, mogę pomóc włączyć tam odpowiednie makropolecenia)

Proponuję zapoznać się z rozdziałem podręcznika na temat korespondencji seryjnej, jeśli będzie coś niejasnego - pisz tutaj.

Odp: Jak wysłać email do wielu odbiorców, bez ujawniania ich adresów ?

Dziękuję za podpowiedź. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby wysłany email pojawiał się w skrzynce "Wysłane" z listą adresów, tak jak w normalnym emailu. Tylko do odbiorców szłoby "undisclosed-recipients". Tworzenie pliku tekstowego nie rozwiązuje sprawy, plik tekstowy z listą odbiorców nie jest dowodem, w razie problemów prawnych nie obroni się. Email w bazie wysłanych już jest.

4

Odp: Jak wysłać email do wielu odbiorców, bez ujawniania ich adresów ?

Nie bardzo rozumiem dlaczego e-maila nie ma w folderze "Wysłane". Sprawdź dokładnie. Jeżeli nie chcesz skorzystać z korespondencji seryjnej to opcja wpisywania adresatów do pola "Kopia ukryta" działa bez problemu. Odbiorcy nie mogą zobaczyć innych adresów niż swój własny, a w wysłanej wiadomości w polu "Kopia ukryta" pojawia się cała lista. Włącz wyświetlanie tego pola na podglądzie - będziesz miał tam całą listę.