Temat: Jak zmusić the bat 9.5 do pewnych czynności

Korzystam z the bat 9.5 professional i mam dwa problemy.

Za Chiny ludowe nie moge zmusić the bat aby usuwał maila z serwera kiedy ja kasuje w the bat tego maila. Korzystam tylko z protokołu imap i mimo tego nie moge go do tego zmusić a mam zaznaczoną odpowiednią opcje aby usuwał. Pomocy...

Drugi problem. Jak zmusić to ustrojstwo aby zapisywał maila na serwerze w folderze np. Wysłane w momencie kiedy ja spod the bat wysyłam do kogoś tego maila. Po prostu czysta synchronizacja w pierwszym i drugim problemie aby funkcjonowała.
Pomóżcie prosze.

2 (edytowany przez thomsen 2022-01-05 22:41:17)

Odp: Jak zmusić the bat 9.5 do pewnych czynności

Dobra ten drugi problem już rozwiązałem przy pomocy podobnego tematu tu na forum. Ustawiłem tak że zapisuje wysyłane maile w folderze sent na serwerze.

Ale cały czas mam problem z tym usuwaniem. Jak to zrobić aby usuwając z the bat usuwało też maila z serwera. Podczepiłem pod kosz folder serwera trash. Kiedy sprawdzam czy usuneło z serwera to mail jest "szarawy" (to prywatny serwer z Roundcube). Troche mnie to dziwi bo jak korzystałem z thunderbirda to bez problemu całkowicie usuwa maila z serwera po usunięciu go spod thunderbirda.

3

Odp: Jak zmusić the bat 9.5 do pewnych czynności

Prawdopodobnie nie przypisałeś domyślnych folderów do skrzynek IMAP - robi się to we właściwościach konta w sekcji "Zarządzanie pocztą". Serwery IMAP mogą się różnić, ale wielce prawdopodobne, że trzeba przypisać folder Wysłane do SENT i folder Kosz do TRASH.

4 (edytowany przez thomsen 2022-01-05 22:45:17)

Odp: Jak zmusić the bat 9.5 do pewnych czynności

Dokładnie tak zrobiłem jak piszesz. Sent pod Wysłane a trash pod kosz. Z wysyłaniem jest już ok. Tylko z tym kasowaniem.
Z tym kasowaniem to może taka specyfika oprogramowania. Bo nawet jest w Roundcube opcja  Porządkuj która usuwa te "szarawe" maile.

5

Odp: Jak zmusić the bat 9.5 do pewnych czynności

Testowałem to na serwerze "home.pl", ale chyba tak zawsze się dzieje. Usunięcie wiadomości z jakiegoś folderu polega na jej przeniesieniu do folderu "Kosz". Kosz może być opróżniony albo za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+Del, albo z poziomu menu kontekstowego ("Usuń zawartość").