Temat: Jak to działa ???

Używałem wielu klientów pocztowych, ale działanie (a raczej niedziałanie) TheBat doprowadza mnie do frustracji.
Opiekuję się użytkownikami w firmie, wśród których mam jednego użytkownika TheBat.
Dlaczego po wciśnięciu wyślij, mail przechodzi do "Do wysłania" i nie jest wysyłany. Do tego nie zawsze. Czasem wysyła.
Jak siedzi w tych wysłanych to nie da się go usunąć. Jest komunikat, że trzeba go odparkować.
Klikam Odparkuj, nic się nie zmienia, dalej nie da się go usunąć, bo pisze, że trzeba go odparkować.
Znalazłem opcję Wyślij z wszyskich kont. Szedł progress bar, niby wysłane, mail dalej jest w "Do wysyłki".
O co tu chodzi ?! Jaka jest idea tego programu ???
Czemu po kliknięciu Wyślij, okno z nowym mailem dalej jest otwarte, a mail się nie wysyła ???
Co to jest parkowanie maila i dlaczego maile, które są w "Do wysłania" nie dadzą się usunąć ?
Czy ktoś mi może to wytłumaczyć ?

2

Odp: Jak to działa ???

Prawdopodobnie użytkownik poklikał sobie i zmienił domyślne ustawienia, bo domyślnie wysłanie następuje natychmiast po kliknięciu przycisku "Wyślij".
Podświetl to konto, które sprawia problemy, następnie kliknij:

Menu > Konto > Właściwości > Serwery

i tam na dole masz opcję "Sposób wysyłki".
Domyślnie powinno być ustawienie "Natychmiast", podejrzewam, że jest ustawione "Do kolejki".