Temat: The Bat! v. 10.0

Pojawiła się nowa wersja. Testowaliście? Jakieś znaczące nowości?

2

Odp: The Bat! v. 10.0

Ja przetestowałem i jest w 10.0 ten sam błąd co w dziewiątce. Na wielu moich kontach a w szczególności na home.pl które najczęsciej używam nie chce usuwać maila z serwera po usunięciu go z poziomu programu. Oczywiście chodzi mi tutaj o protokół imap i przyporządkowałem w 10.0 folder wysłane do sent a folder kosz do trash. I blada d... Cały czas jest to samo jak było na 9 tce. Usuwam  maila z poziomu the bat a z serwera już nie chce usunąć.
Co ciekawe jade teraz na darmowym thunderbird i nie mam tam takich problemów na wszystkich moich kontach.

3

Odp: The Bat! v. 10.0

Ano, właśnie... opis na stronie Ritlabs czytałem, ale to tylko reklama i marketing. Jeśli mam znowu wywalać kasę, to chciałbym mieć pewność, że warto.

4

Odp: The Bat! v. 10.0

thomsen napisał/a:

Ja przetestowałem i jest w 10.0 ten sam błąd co w dziewiątce. Na wielu moich kontach a w szczególności na home.pl które najczęściej używam nie chce usuwać maila z serwera po usunięciu go z poziomu programu.

Foldery ustawiłem tak jak u Ciebie - usunięcie wiadomości nie usuwa ich fizycznie z serwera i lokalnego dysku lecz oznacza je jako usunięte. Dopiero kompresja folderu oczyszcza go fizycznie z "usuniętych" wiadomości. Włącz w sekcji "Dostrajanie konta IMAP" opcję Kompresuj folder po każdym usunięciu wiadomości, możesz także dostosować działanie w sekcji "Usuwanie". Czy należy to traktować jak błąd?

5

Odp: The Bat! v. 10.0

Działa. Przynajmniej częściowo bo usuwa z serwera z folderu głównego a przenosi do kosz. Jeszcze żeby z kosza od razu usuwał to byłoby great. Także zwracam honor. To nie błąd programu tylko mój błąd.

6

Odp: The Bat! v. 10.0

Nie zmieniło się to co, jak dla mnie, dziwnie działa. Wykorzystując szybkie wyszukiwanie, jeśli coś tam wpiszę to szuka ale jak nacisnę klawisz esc to nie znika tekst, który szukałem a całe pole wyszukiwania.
I jak się wybierze inny motyw niż klasyczny to zmienia się okno zapisu pliku na jakieś prehistoryczne, z którego gorzej się korzysta.

7

Odp: The Bat! v. 10.0

Gdzie można kupić upgrade wersji Home z v. 9 do v.10? Oferty, które widziałem są absurdalnie drogie, może nawet droższe od nowej licencji.

8

Odp: The Bat! v. 10.0

Na stronie RITLabs są podane ceny aktualizacji z v. 9 do v. 10 i nie jest chyba aż tak strasznie: Professional kosztuje 22,08 a Home 17,77 EUR z VAT (23%).

9

Odp: The Bat! v. 10.0

A po polsku? Dla kogoś, kto nie ma kart kredytowych (jedynie debetowe) ani konta PayPal?

Tak wygląda jedna z ofert: https://softx.pl/program/the-bat-home-upgrade-36s   78 PLN za uaktualnienie do wersji... 9. Cytuję: "The Bat! Home Upgrade to aktualizacja programu The Bat! Home do najnowszej wersji 9.x".

10

Odp: The Bat! v. 10.0

Ale po co Ci karta kredytowa, przecież zakup za pomocą karty debetowej jest tak samo możliwy. Robiłem to wielokrotnie i nic nie sprawiało problemu.

Nie ma sensu aktualizować teraz do wersji 9, skoro jest już dostępna wersja 10.